+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Бюджет втрачає 4 млрд грн від діяльності міні-НПЗ – президент НАУ.

Бюджет втрачає 4 млрд грн від діяльності міні-НПЗ – президент НАУ.

Бюджет України за 2020 рік втратив до 4 млрд гривень акцизу і податку на додану вартість (ПДВ) від діяльності міні-НПЗ (міні-нафтопереробних заводів). Про це в інтерв’ю Mind.ua заявила президент нафтогазової асоціації України Неля Привалова.

За її інформацією, за останній рік в Україні збільшилися обсяги виробництва «бодяги» на міні-НПЗ. «За експертними оцінками, за 2020 рік обсяг виробництва міні-НПЗ склав близько 300 тис. тонн «нафтопродуктів». Втрати ж бюджету України у вигляді акцизу і ПДВ склали до 4 млрд гривень», – зазначила президент нафтогазової асоціації України.

Привалова також звернула увагу на те, що в Україні «міні-НПЗ» може називатися будь-яка нафтобаза, де є можливість змішувати «щось» з «чимось». При цьому її розташування, виробничі установки, технологічна інфраструктура, як правило, не відповідають промисловим вимогам до виробництва палива.

«Там може перероблятися якась частина нафтогазової сировини – купленого або вкраденого. Але технологія все одно не дозволяє виготовити з нього якісне паливо, що відповідає стандарту євро-5, прийнятому в Україні. Тому міні-НПЗ для підвищення октанового числа палива використовують різні добавки, присадки, суміші. Отриманий «продукт» в документах від міні-НПЗ називається по-різному: десь – «бензин» або «дизель», і продається на АЗС повз каси, а десь – «розчинник», і з такими документами їде до кінцевих споживачів», – пояснила Привалова.

За словами президента Нафтогазовій асоціації України, робиться це з метою «дуже великий економії» у вигляді несплати податків – акцизу і ПДВ. Зате дозволяє мати неконкурентну цінову перевагу перед іншими учасниками і заробляти більше, ніж ті, хто дотримується стандартів якості та платить податки.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"