+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Розлад всередині ОПЕК загрожує світовим дефіцитом нафти.

Країни ОПЕК + навіть після трьох днів переговорів і перерви на вихідні не змогли узгодити нові рівні видобутку на серпень. Передбачалося, що альянс оголосить про своє рішення 5 липня, але за підсумками чергових багатогодинних консультацій компроміс так і не був знайдений, і в результаті офіційна зустріч ОПЕК + була скасована. Більш того, дата нових переговорів поки не призначена.

Причина плутанини – позиція ОАЕ, які категорично відмовилися підтримати вже узгоджений лідерами альянсу Росією і Саудівською Аравією план зростання видобутку на 400 тис. барелів на добу (б / д) в місяць з серпня і до кінця року. ОАЕ, які вклали значні кошти в розширення видобувних потужностей, наполягають на перегляді свого базового рівня видобутку, від якого розраховуються квоти (3,8 млн б / д замість 3,168 млн б / д).

Фактично перегляд цього рівня дозволить ОАЕ наростити видобуток більше, ніж іншим членам ОПЕК +, що створить небезпечний прецедент і ускладнить все майбутні дискусії про розмір квот, оскільки інші учасники угоди зможуть висунути аналогічні вимоги. Саудівська Аравія категорично відкинула «шантаж», а глава Міненерго країни принц Абдель Азіз бен Сальман заявив, що «трохи здорового глузду і компромісу можуть врятувати ОПЕК».

Відсутність домовленості означає, що квоти ОПЕК + на серпень не виростуть, тоді як до засідання більшість учасників ринку чекали зростання квот на 500 тис. б / д і більшість трейдерів вже закладали ці цифри в свій план покупок.

Відсутність додаткових поставок посилить і так явний дефіцит на фізичному ринку: найближчий вересневий ф’ючерс на Brent на біржі ICE на цьому тлі додав 1,2%, і ціна вперше з жовтня 2018 року перевищила рівень в $ 77 за барель.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"