+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

647 ppm: ІСЕ виявив рекордний вміст сірки в дизпальному дискаунтерів.

647 ppm: ІСЕ виявив рекордний вміст сірки в дизпальному дискаунтерів.

Дизельне паливо мереж АЗС «БРСМ-Нафта», Мotto і «Брент Ойл» має багаторазове перевищення показників сірки в своєму складі. Про це свідчить червневе дослідження продукту, яке провів Інститут споживчих експертиз (ІСЕ).

«У число аутсайдерів потрапили чотири зразки, які було придбано в мережах «БРСМ-Нафта», Мotto, Marshall і «Брент Ойл». В основному, проблеми зосередились у вмісті сірки. І якщо у Marshall це незначне перевищення на 3 одиниці (13 мг/кг), то вже у «БРСМ-Нафти» – більш ніж семикратне перевищення (76,7 мг/кг)», – повідомили в інституті.

У той же час, як наголошується, пальне, куплене на станції «Брент Ойл», має більш ніж двадцятикратне перевищення (208 мг/кг), а «рекордсменом» є мережа Мotto, в зразку пального якої виявили вміст сірки в 647 мг/кг.

«Така концентрація неминуче призведе до швидкої кончини двигуна, не кажучи вже про вихлоп, через який оксид буде вкинуто на вулиці міст», – повідомляють в ІСЕ.

Також у мереж «Брент Ойл» і Мotto виявлено і порушення в параметрах спалаху – загоряння відбувається на рівні 38 і 51 градусів цельсія відповідно. Це, як зазначили в інституті, свідчить про те, що в пальному є сторонні компоненти.

«Пальне цих продавців вогненебезпечне. Оскільки чим нижча температура від нормативу, тим вища ймовірність його вибуху при ДТП або іншій надзвичайній ситуації», – підкреслили експерти.

Загалом для свого дослідження ІСЕ відібрав зразки палива по всій Україні на станціях 13 мереж: ОККО, WOG, ShellL, KLO, Prime, ANP, Avantage 7, «БРСМ-Нафта», Мotto, Sun Oil, Marshall, Mango і «Брент Ойл”.

Втім це не перший і на жаль не останній такий кричущій випадок не добросовісної конкуренції на ринку нафтопродуктів.

Голова парламентського Комітету з питань фінансової, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв’ю “Економічній правді” заявив, що боротьба з “тінню” повністю провалена.

 «На жаль, повинен констатувати провал боротьби з тіньовим ринком підакцизних товарів в усіх напрямках: паливо, алкоголь, тютюнові вироби. Ми не бачимо істотного зростання надходжень від акцизного податку».

І прикладів багато, тут і нещодавно відгримівший скандал з відбором проб та арештами майна “Глуско Україна”, пожежа на нафтобазі відомого постачальника палива в Васильківському районі Київської обл., в результаті змішування компонентів для виготовлення палива. Арешт майна міні НПЗ в Голованівському районі, Кіровоградської обл., де під виглядом розчинників та інших, не акцизних нафтопродуктів збувалися дизильне паливо і бензини вкрай сумнівної якості. Арешт 120 тис. літрів палива на одній з нафтобаз в Херсонській області де виготовлення палива здійснювалося шляхом змішування дизельного палива і компонентів (газовий конденсат, гас, масло індустріальне, альтернативні домішки, паливо низької якості), арешт 1,1 млн літрів нафтопродуктів, що реалізовувалися без будь-яких документів і ліцензій ще на одній нафтобазі в Київській обл, понад 100 закритих нелегальних АЗС за минулий рік і т.д. і т.п. Ньюсмейкерами періодично виступають як маловідомі регіональні продавці так і відомі, що працюють по всій країні, дискаунтери.

Роботи у правоохоронців ще дуже багато. Ну а покупцям залишається лише перевіряти якість у акредитованих лаболаторіях, не дивлячись на вивіску та розрекламованість бренду.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"