+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Росія залишила без нафти найбільший НПЗ Білорусі.

Росія залишила без нафти найбільший НПЗ Білорусі.

Росія припинила поставки нафти на найбільший НПЗ Білорусії, який опинився під американськими санкціями за «фальсифікацію виборів» і «кричущі порушення прав людини» режимом Олександра Лукашенка.

НПЗ «Нафтан», в минулому переробляв 5,5 млн барелів російської сировини щомісяця, відсутній в експортному графіку російських нафтовиків на третій квартал, повідомляє «Інтерфакс».

На другий білоруський завод – Мозирський – поставки продовжаться і складуть 2,36 млн т.

Держдеп і Мінфін США внесли «Нафтан» в «чорний список» SDN в кінці квітня, давши контрагентам 45 днів, щоб завершити всі угоди.

Санкції вступили в силу 3 червня, але вже в травні, за даними Reuters, найбільші російські постачальники – «Роснефть» і «Сургутнефтегаз» – відмовилися постачати завод.

Галузеві джерела агентства пов’язували це з острахом потрапити під вторинні санкції, які можуть бути введені проти порушників американського режиму санкції.

Президент Білорусії Олександр Лукашенко, з’їздивши в Сочі до Володимира Путіна три тижні тому, повідомив, що питання з нафтою вирішене.

«Як мінімум ми домовилися, що ніяких питань з поставками нафти не буде. Росії це вигідно. Ми можемо 22 млн тонн нафти переробити. Щодо поставок нафти для НПЗ Білорусі ніяких проблем не буде, так було сказано президентом Росії. Як і з поставками нафтопродуктів і на ринок Росії, і на зовнішній ринок», – заявив Лукашенко.

Втім, на зовнішніх ринках білоруські нафтопродукти чекає пакет європейських санкцій, який заборонить купувати продукцію НПЗ, а також добрива і тютюн.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"