+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Ціни на нафту можуть знову досягти $ 100 за барель.

Ціни на нафту можуть знову досягти $ 100 за барель.

Найбільші світові сировинні трейдери прогнозують повернення цін на нафту до позначки $ 100 за барель на тлі уповільнення інвестицій в нові поставки до досягнення пікового попиту перед тим, як на перший план вийдуть екологічні альтернативи.

Топ-менеджери Vitol, Glencore і Trafigura, а також банку Goldman Sachs вважають досягнення цієї позначки реальним з урахуванням, що ціни на нафту на цьому тижні вже досягли максимумів більш ніж за два роки.

Нафтовий ринок відстає від інших на тлі уповільнення попиту в період пандемії коронавірусу і побоювань, що попит може досягти піку в наступне десятиліття. Однак в останні тижні експерти все більше стали прогнозувати, що ціни істотно виростуть в наступні п’ять років.

Виконавчий голова ради директорів Trafigura, одного з найбільших в світі незалежних нафтотрейдерів, Джеремі Вир на саміті FT Commodities Global Summit висловив стурбованість недостатніми витратами на нову пропозицію в зв’язку з тим, що світ поки не готовий до переходу на чисту енергетику і повну електрифікацію. “Я дійсно думаю, що у нафти є шанс досягти цих значень”, – зазначив він.

“Проблема полягає не в попиті. Ситуація з пропозицією викликає занепокоєння”, – сказав Вір.

Головний нафтовий трейдер Glencore Алекс Санна також висловив припущення, що зростання цін на нафту до $ 100 за барель стає більш імовірним. “Для істотного стрибка цін на нафту необхідно одна-дві події”, – зазначив він.

Ціни на нафту не піднімалися вище $ 100 за барель з 2014 року. З початку нинішнього століття ціни зросли з близько $ 10 за барель до більш $ 100 за барель в 2008 році на тлі посилення попиту з боку Китаю. Протягом наступних шести років нафта торгувалася в діапазоні близько $ 100 за барель.

Головний виконавчий директор Vitol, найбільшого в світі незалежного нафтового трейдера, назвав позначку $ 100 за барель “ймовірно”. Тим часом експерт Goldman Sachs Джефф Каррі спрогнозував новий “суперцикл” на нафтовому ринку.

На думку співзасновника трейдера Mercuria, Марко Дананда, попит на нафту відновиться до рівнів, що передували пандемії, і перевищить 100 млн барелів на добу до кінця року. У свою чергу, голова ради директорів Gunvor Торб’орн Тернквіст вважає, що повернення цін на нафту до позначки $ 100 є можливим і що зростання цін необхідно для стимулювання інвестицій в галузь.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"