+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Повернення Ірану на світовий ринок нафти виявилося під загрозою.

Повернення Ірану на світовий ринок нафти виявилося під загрозою.

Негативна оцінка прозорості ядерної програми Ірану кинула тінь на місяці напруженої дипломатії, спрямованої на відновлення всеосяжної ядерної угоди Ісламської республіки зі світовими державами. Це має серйозні наслідки для безпеки Близького Сходу, глобального бізнесу та нафтових ринків, передає worldoil.

Всупереч нещодавнім оптимістичним заявам іранських і європейських офіційних осіб, на переговорах у Відні зберігаються значні розбіжності з приводу того, що робити з іранськими досягненнями в області збагачення урану і скасуванням санкцій США.

У вівторок, менш ніж через день після того, як інспектори МАГАТЕ поширили в австрійській столиці два конфіденційних звіта, які малюють далеко не райдужну картину готовності Ірану зняти заклопотаність з приводу його минулою і нинішньою ядерної діяльності, високопоставлений чиновник в Тегерані визнав, що процес укладення оновленої ядерної угоди може зайняти ще два місяці.

Висновки МАГАТЕ, поширені пізно ввечері 31 травня серед дипломатів у Відні, стануть предметом паралельної дипломатичної зустрічі на наступному тижні, де Іран може піддатися формальному осуду з боку ради керуючих атомного агентства, в яке входить 35 країн.

Якщо Іран буде вважати будь-яке засудження занадто суворим, сварка може внести ще більшу різкість в переговори у Відні. Їх учасники прагнуть знову ввести обмеження на ядерну діяльність Ірану в обмін на звільнення від санкцій, введених колишнім президентом США Дональдом Трампом.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі повідомив, що Іран продовжує перешкоджати дипломатам, котрі розслідують багаторічні сліди урану, виявлені на незадекларованих об’єктах.

Припущення аргентинського дипломата про те, що Іран може надавати неповну інформацію, потенційно має серйозні наслідки. Весь міжнародний звід правил, який забезпечує дотримання МАГАТЕ, заснований на перевірці заявленого країнами ядерного матеріалу і пов’язаної з ядерними програмами діяльністю. Збої в цьому питанні можуть привести до звернення до Ради Безпеки ООН.

У зв’язку з тим, що переговори щодо ядерної програми знаходяться в самому розпалі і наближаються вибори в Ірані, посланці МАГАТЕ можуть проявляти більшу стриманість на зустрічі 7 червня. Іран пригрозив зірвати тимчасовий механізм спостереження, якщо він зіткнеться із засудженням на останньому засіданні ради директорів МАГАТЕ.

Успіх у Відні може забезпечити приплив значних обсягів іранської нафти на світові ринки і послабити напруженість у Перській затоці, яка посилилася під час конфронтації між адміністрацією Трампа і Тегераном.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"