+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Іран створить проблеми альянсу ОПЕК +, якщо США скасують санкції.

Іран створить проблеми альянсу ОПЕК +, якщо США скасують санкції.

Іран може повернути на світовий ринок нафти до 1,5 млн барелів на добу. Це станеться, якщо США знову увійдуть в Спільний всеосяжний план дій (СВПД) щодо іранської ядерної програми. Переговори на цю тему пройшли в середу у Відні.

В такому випадку вони знімуть з Ірану нафтові санкції, розповів ТАСС старший директор групи з природних ресурсів і сировинних товарів міжнародного рейтингового агентства Fitch Дмитро Маринченко. Однак регулювання ринку за угодою ОПЕК + не дозволить цінам впасти.

Країнам альянсу, членом якого Іран також є, доведеться врахувати зазначену можливість при визначенні рівнів видобутку в другому півріччі, підкреслив Маринченко. “Фактор Ірану може ускладнити задачу по балансуванню ринку. Але ОПЕК + в будь-якому випадку спробує уникнути сильного профіциту на ринку. Це не дасть цінам впасти”, – зазначив експерт.

Тим часом Іран вже зараз готується до того, що щоб швидко наростити обсяги видобутку нафти. National Iranian Oil Company (NIOC) веде роботи на нафтових родовищах для можливого збільшення експорту. Іран зможе через три місяці повернутися на рівень видобутку в 4 млн барелів на день. Правда, це за найоптимістичнішими прогнозами.

При цьому, як зазначає агентство Bloomberg, для подібного розвитку подій є кілька перешкод. Навіть якщо США знімуть всі наявні санкції на продаж, доставку і страхування вуглеводнів, то багато покупців після довгої перерви все одно можуть поставитися пасивно до появи іранської нафти на ринку.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"