+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Держрегулювання цін на паливо знищить конкуренцію на ринку – НАУ.

Держрегулювання цін на паливо знищить конкуренцію на ринку – НАУ.

Нафтогазова асоціація України (НАУ) закликала уряд відмовитися від ідеї регулювання роздрібних цін на паливо шляхом встановлення фіксованої торгової націнки. Про це йдеться в листі президента НАУ Нелі Привалової, адресованому прем’єр-міністрові Денису Шмигалю.

На думку експертів профільного об’єднання, така ініціатива обмежить конкуренцію і дискримінує роздрібних гравців ринку палива.

«Механізми застосування граничних торговельних надбавок на нафтопродукти фактично ставлять всіх операторів ринку в єдиний ціновий коридор. При таких умовах оператори змушені будуть застосовувати максимальну націнку і підтримувати однаковий рівень цін, що істотно обмежить рівень конкуренції на ринку», – говориться в листі.

У НАУ підкреслили, що поточна ситуація на ринку нафтопродуктів показує, що існує велика кількість операторів і широкий діапазон цін на нафтопродукти, а споживачі можуть вільно вибирати продавця і продукцію, відповідну їх купівельним можливостям.

Також в НАУ заявили, що установка граничних цінових надбавок на паливо істотно зменшить можливості операторів враховувати швидко мінливі фактори на ринку (закупівельні ціни, логістичні витрати, курси валют) і оперативно реагувати на них зміною цін в об’єктах роздрібної торгівлі.

«Тому існує ризик збитковості роздрібно-торгівельної діяльності на АЗС і виникнення тенденції, при якій оператори ринку будуть змушені зупинити або істотно скоротити роздрібну торгівлю, або перейти в тіньову сферу торговельної діяльності, що спричинить наступ гострого дефіциту нафтопродуктів на легальних АЗС», – прогнозують експерти.

З огляду на це, за словами президента НАУ, всі переваги отримають «тіньові оператори», які в умовах практичної відсутності конкуренції і гострої затребуваності споживачами роздрібного нафтопродукту зможуть значно збільшити обсяг незаконних операцій реалізації нафтопродуктів.

У НАУ заявили, що запропонований Мінекономрозвитку алгоритм розрахунку граничного рівня цін на бензин і ДП, який передбачає використання європейських котирувань, поточних ставки акцизу і ПДВ, не відповідає реальним ціновим факторам.

«Не враховано як цілий ряд додаткових факторів, що впливають на визначення ринкової ціни, так і їх мінливість протягом короткого періоду часу, зокрема премію до показників Platts при закупівлі нафтопродуктів, витрати на транспортування як в Україні, так і за її межами (при імпорті), витрати на перевалку, зберігання, автомобільну логістику до АЗС, контроль якості, сертифікацію, мінливість курсів валют, витрати на зберігання і обробку присадок, вартість заходів з управління безпекою, витрати на оплату праці, капітальні та поточні інвестиції, вартість фінансування закупівель і тому подібне», – кажуть в Нафтогазовій асоціації.

Це, за словами експертів, призведе до того, що АЗС почнуть зазнавати збитків, оскільки не зможуть фінансувати витрати за рахунок прибутку, і будуть змушені припинити свою діяльність, а десятки тисяч їх співробітників втратять робочі місця.

Крім того, експерти НАУ відзначили, що держрегулювання цін на паливо суперечить євроінтеграційним процесам і зумовить зниження індексу інвестиційної привабливості України.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"