+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Кабмін ввів декларування підвищення цін на паливо.

Кабмін ввів декларування підвищення цін на паливо.

Кабінет міністрів прийняв постанову, якою передбачається введення державного регулювання цін на паливо в період карантину, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Згідно з документом, автозаправні мережі при піднятті цін на паливо на 1% і більше відсотків будуть змушені попередньо (за 20 днів) декларувати це підвищення в Держпродспоживслужбі.

Як повідомлялося, проект постанови розробило Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. Згідно з ним дизельне паливо і бензини марки А-92 і А-95 були додані до переліку товарів, що мають важливе соціальне значення, і товарів протиепідемічного призначення. Цей перелік був визначений постановою Кабміну від 22 квітня 2020 р.. Їм же передбачається декларування зміни роздрібних цін на ці продукти (гречка, молоко, макарони та ін.) І непродовольчі товари (рукавички, захисні маски та ін).

«Реалізація проекту постанови дозволить стабілізувати цінову ситуацію на ринку палива в умовах поширення на території України на гострі респіраторні хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS CoV-2», – йдеться в пояснювальній записці до документа.

Нагадаємо, Нафтогазова асоціація України (НАУ) закликала уряд відмовитися від ідеї введення декларування зміни роздрібних цін на паливо.

Механізм декларування, на думку експертів профільної асоціації, буде порушувати принципи конкуренції на ринку.

«Фактично створюється єдина електронна база, яка показує всю цінову ситуацію на ринку у всіх операторів нафтопродуктів, що дозволяє кожному оператору синхронізувати свою цінову політику і звести рівень конкуренції до нуля», – відзначали в НАУ.

Крім того, на думку експертів, декларування роздрібних цін на нафтопродукти істотно зменшить можливості мереж АЗС враховувати змінні фактори на ринку (закупівельні ціни, логістичні витрати, курси валют) і оперативно реагувати на них зміною роздрібних цін. Також попереднє декларування цін може посилити позицію тіньових АЗС, яким, на відміну від офіційних гравців ринку, не потрібно подавати свої декларації.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"