+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Нафтовий удар США по Білорусії торкнеться України.

Нафтовий удар США по Білорусії торкнеться України.

Російські нафтовики можуть позбавити білоруський НПЗ «Нафтан» своєї нафти через побоювання потрапити під американські санкції. Так запевняють джерела в ЗМІ. Експерти таку ймовірність не виключають. Але крім самої Білорусі, яка залишиться без валютної виручки, США тим самим вдарять і по Україні.

Санкції США проти низки білоруських підприємств можуть позбавити країну валютної виручки. Американці відновлюють санкції проти дев’яти підприємств Білорусії. У їх числі «Білнафтохім» і його «дочка» – новополоцький НПЗ «Нафтан». Американські санкції наказують припинити всі відносини з дев’ятьма білоруськими заводами до 3 червня.

Нові санкції США не зачіпають російських експортерів безпосередньо. Однак чотири джерела Reuters стверджують, що російські компанії переживають, що можуть бути покарані американцями за поставку нафти на білоруський НПЗ «Нафтан». Зокрема, стверджує агентство, найбільші постачальники сировини на «Нафтан» – «Роснефть» і «Сургутнефтегаз» – поки не планують продавати нафту на Новополоцьке підприємство в травні, оскільки побоюються потрапити під вторинні санкції. «Чекаємо рішення керівництва. Ще не оформлюємо», – сказав Reuters джерело в одній з російських нафтових компаній. Також поставки на завод здійснюють «Татнефть» і компанії Михайла Гуцерієва («Русснефть» і «Нефтіс»).

В Білорусі є два НПЗ – крім новополоцького «Нафтан», є ще Мозирський. Але в травні останній повинен був піти на плановий ремонт.

Для Росії втрата поставок нафти до Білорусі не так критична, в них є можливість знайти інших покупців своєї сировини. Зрештою, РФ може сама переробляти цю нафту і поставляти її в вигляді нафтопродуктів (бензинів і дизпалива) тим постачальникам, які брали їх раніше в Білорусі.

А ось сусідні республіки – Білорусь і Україну – такий розклад навряд чи влаштує. Для них ця історія може вийти боком. Мінськ втратить валютні надходження в країну від експорту нафтопродуктів, вироблених з дешевої для них російської нафти. А експорт йде в Європу і в Україну.

«Посилення американських санкцій з високою часткою ймовірності може призупинити поставки російської нафти на завод «Нафтан», який переробляє близько 10 млн тонн нафти на рік. Причому російська частка поставок для «Нафтан» становить близько 50%, і їх повна зупинка може виявитися для заводу критичною», – каже доцент кафедри економічної теорії РЕУ ім. Плеханова Олег Чередниченко.

Під загрозою закупівлі Україною білоруських бензинів і дизпалива, зроблених з російської нафти. Сама Росія раніше вже припинила поставки нафтопродуктів в Україну. Втім, поки експерти не поспішають драматизувати ситуацію. «Ми не очікуємо введення санкцій на експорт російської нафти, так як роль Росії на світовому ринку нафти занадто велика», – говорить директор з корпоративних рейтингів «Експерт РА» Філіп Мурадян.

«Потрібно дочекатися підтвердження цієї інформації з боку самих компаній. Якби в реальності був ризик потрапляння російських підприємств під санкції через поставки нафти в Білорусь, то від поставок відмовилися б всі компанії, а не дві з чотирьох», – вважає експерт Фінансового університету при уряді РФ, експерт Фонду національної енергетичної безпеки Ігор Юшков.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"