+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Вітренко пропонує об’єднати «Укрнафту» і «Укртатнафту» з контрольним пакетом у держави.

Вітренко пропонує об’єднати «Укрнафту» і «Укртатнафту» з контрольним пакетом у держави.

Новий глава правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко пропонує розглянути об’єднання ПАТ «Укрнафта» і ПАТ «Укртатнафта» (Кременчуцький НПЗ) з подальшим отриманням контрольної частки нової вертикально-інтегрованої компанії державою.

«З одного боку, «Укрнафта» фактично видобуває нафту, а переробляти в Україні її може тільки Кременчуцький НПЗ. З іншого боку, Кременчуцький НПЗ може в Україні взяти великі обсяги нафти тільки в «Укрнафті». З економічної точки зору є певна доцільність в так званій вертикальної інтеграції, коли є інтеграція між видобутком і переробкою», – сказав він в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Так ось, виникає питання: а можливо, держава повинна об’єднати видобуток і переробку в цю вертикальну інтеграцію? Можливо, пан Коломойський (акціонер обох компаній) задовольниться статусом міноритарного акціонера і просто буде отримувати дивіденди від цієї вертикальної інтеграції, не впливаючи, не контролюючи ці активи?» – зазначив Вітренко.

У зв’язку з цим глава «Нафтогазу» не виключив відмови від поділу активів ПАТ «Укрнафта» між державою і міноритарними акціонерами.

За його словами, спочатку варіант поділу активів розглядався для вирішення питання з податковим боргом нафтовидобувної компанії, коли акціонери заплатять за них і направлять отримані кошти на його погашення, але виникли складнощі з їх справедливою оцінкою і безліч технічних нюансів.

В даний час переговори «Нафтогазу» з міноритарними акціонерами «Укрнафти» з розділення активів компанії ведуться на декількох рівнях, і на одному з них екс-глава правління НАК Андрій Коболєв спілкується безпосередньо з бізнесменом Ігорем Коломойським, повідомив сам Коболєв на початку березня.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"