+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Травневий дизельний баланс з’явився на морському горизонті.

Травневий дизельний баланс з’явився на морському горизонті.

Минулий тиждень для гуртового ринку видався більш спокійним, аніж попередній, коли ціни летіли вгору, а пропозиції можна було перерахувати на пальцях. Минула семиденка закріпила ті ударні результати: ціни на дрібногуртові партії дизельного палива в середньому зросли на 9 коп./л (+0,38%), бензини – на 22-29 коп./л, або на 1%.

Більш спокійний хід подій супроводжував світовий ринок, котирування нафти і нафтопродуктів залишалися стабільними, сировина зафіксувалася на позначці $65/бар..

Очікування на травень залишаються напруженими. Зростає впевненість у тому, що в травні ресурсу «Роснафти» не буде. Як мінімум тому, що терміни подачі заявок у ФТЕК і Мінекономіки Росії на експорт у травні вже вийшли. А як максимум, досі немає ясності щодо нового трейдера. Джерело повідомляє про «Сокар», але інсайдери в компанії просять не квапити події. Водночас є ймовірність, що в червні цей ресурс повернеться на ринок.

Мозирський НПЗ на тижні повідомив українським контрагентам, щоб вони підготували графік вивантаження травневих ресурсів до 15 травня, після чого відвантаження з НПЗ проводитися не будуть. Нагадаємо, через капітальний ремонт найбільший постачальник знизить відвантаження на 35%, або з 240 тис. т – до 150 тис. т.

У зв’язку з цим дуже своєчасною й важливою була заява «Укртатнафти» про підвищення завантаження заводу на 20% і контрактування на травень 90 тис. т дизельного пального морем. Джерела в компанії говорять, що обсяг швидше за все перевищить 100 тис. т за рахунок ще одного човна на 15 тис. т у кінці травня. З огляду на це через інші морські порти в Миколаєві, Південному і Херсоні належить поставити близько 150 тис. т, щоб звести травневий баланс по дизелю. Завдання складне, але цілком здійсненне.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"