+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Світовий ринок нафти може чекати нова “цінова війна”.

Світовий ринок нафти може чекати нова “цінова війна”.

У квітні минулого року припинилася дія попередніх угод про обмеження видобутку нафти в рамках ОПЕК +. Одна з країн альянсу, Саудівська Аравія, вже в березні стала нарощувати нафтовидобуток.

Тоді буквально за день ціна на нафту впала на 24%. І продовжувала падати протягом усього березня, опустившись аж до 21 долара за барель. ЗМІ називали I квартал 2020 року “гіршим” за останні 20 років в історії ринку нафти.

Втім, на думку глави Pioneer Natural Resources, чиї слова наводить агентство Bloomberg, саме зростання бурової сланцевої активності стало причиною обвалу цін на нафту в минулому році.

“ОПЕК і Росія були засмучені тим, що сланцева галузь занадто наростила виробництво. Якщо ми коли-небудь знову почнемо занадто сильно збільшувати видобуток, нас чекає ще одна цінова війна”, – пояснив Шеффілд.

При цьому він вважає, що поки видобуток нафти в США навряд чи виросте дуже сильно. Швидше трохи збільшиться видобуток на басейні Permian. Але знизиться на всіх інших родовищах в США.

У понеділок Управління енергетичної інформації (EIA) Міненерго США опублікувало прогноз. Згідно йому, в травні видобуток нафти в найбільших нафтогазовидобувних регіонах США в середньому зросте в порівнянні з поточним місяцем на 13 тис. барелів на день.

І складе 7,613 млн барелів на добу. При цьому найсильніше зростання очікується саме на басейні Permian.

EIA прогнозує, що в травні видобуток нафти на басейні досягне 4,466 млн барелів на добу. Це стане максимальним показником за рік. Причому кількість бурових установок в Permian вже досягло річного максимуму.

Впевненість в буровиків вселяє зростання цін на нафту. За останні чотири місяці Benchmark Nymex подорожчала майже на 35%. Крім того, попит на викопне паливо також безперервно збільшується. Це відбувається завдяки тому, що вакцинація від COVID-19 набирає обертів.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"