+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Іран вітає прагнення США усунути «глибокі розбіжності» на переговорах у Відні.

Іран вітає прагнення США усунути «глибокі розбіжності» на переговорах у Відні.

Сполучені Штати і Ісламська республіка Іран (ІРІ) 9 квітня відновлять переговори, спрямовані на відновлення довіри та подолання того, що Вашингтон називає «величезними і глибокими розбіжностями» з приводу методів порятунку невдалої ядерної угоди від 2015 р. Про це передає телеканал CNBC.

Президент ІРІ Хасан Рухані заявив на засіданні Кабінету міністрів в Тегерані, що початкові переговори з США і світовими державами в Відні з порятунку цієї угоди були «успіхом», який відкрив «нову главу» для її збереження.

Обидві країни назвали непрямі переговори, що проходили у вівторок «корисним і конструктивним кроком» незважаючи на те, що представники ІРІ і США не зустрічалися особисто. Замість цього офіційні особи воліли використовувати європейські країни, які підписали ядерну угоду 2105 році в якості посередників.

«Ми не оптимістичні або песимістичні щодо результатів цієї зустрічі зараз, але ми впевнені, що ми на правильному шляху, – сказав Алі Рабіеї, офіційний представник уряду Ірану. – Безумовно, повна реалізація цієї угоди буде завершена в найближчі тижні».

Тегеран дотримується в переговорах підходу «все або нічого». Він хоче, щоб Вашингтон гарантував повне скасування санкцій епохи Трампа в обмін на скорочення діяльності зі збагачення урану. На іранську сторону також чинить тиск час: на червень цього року призначені президентські вибори, після яких президент Рухані і міністр закордонних справ Джавад Заріф підуть у відставку.

Для підготовки п’ятничних переговорів були створені дві робочі групи. Перша група зосереджена на питанні американських санкцій, введених адміністрацією Трампа після виходу з первісної угоди в 2018 році. Друга група вивчає, як повернути Іран у відповідність з обмеженнями, встановленими початковим СВПД на збагачення і запаси збагаченого урану. Іран неодноразово порушував умови угоди, викликаючи занепокоєння у європейських і світових підписантів і розпалюючи напруженість серед своїх сусідів на Близькому Сході.

П’ятничні переговори можуть стати відправною точкою для більш конструктивних переговорів або повномасштабного протистояння.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"