+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Аналітик: Проблеми з AstraZeneca відкладають відновлення попиту на нафту.

Аналітик: Проблеми з AstraZeneca відкладають відновлення попиту на нафту.

Заява Європейського фармрегулятора про зв’язок між виникненням тромбів і застосуванням вакцини від COVID-19 AstraZeneca може привести до уповільнення відновлення світового попиту на нафту, вважає аналітик департаменту нафтових ринків норвезької консалтингової фірми Rystad Energy Луїза Діксон.

За її словами, «будь-яка відмова від вакцини проти COVID-19 також може викликати затримку очікуваного відновлення попиту на нафту». «Якщо кампанії вакцинації будуть відкладені, попит на нафту також зажадає більше часу для відновлення, оскільки обмеження і карантини планується зняти тільки після того, як критична маса населення буде щеплена», – сказала експерт, звернувши увагу на те , що в середу спостерігалося падіння цін на нафту на світових майданчиках, передає ТАСС.

Діксон помітила, що теоретичні перебої з вакцинацією через проблеми з вакциною AstraZeneca можуть особливо сильно відчути на собі країни, що розвиваються, так як саме цей препарат «рекламувався як вакцина, яку найпростіше транспортувати і зберігати».

Як зазначила аналітик, попит на нафту відновиться з другої половини 2021 року, однак ці очікування ґрунтуються на припущенні, що досить багато людей будуть щеплені, щоб виправдати повернення до нормального життя.

«На даний момент ціни на нафту природним чином падають через останні негаразди з вакцинацією, існує ризик ще більш негативної реакції на цьому тижні в залежності від того, як уряди відреагують на ці новини», – сказала Діксон.

Нагадаємо, деякі країни ЄС призупинили вакцинацію даним препаратом через зареєстровані випадки тромбоемболії у щеплених. Європейський регулятор проводить розслідування інцидентів, але поки вважає за можливе продовжувати вакцинацію.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"