Якої вам конкуренції бракує: АМКУ просить знизити ціни на паливо.
Антимонопольний комітет України (АМКУ) надав рекомендації десяти великим мережам АЗС з метою запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції на ринку роздрібної реалізації нафтопродуктів, повідомляється на сайті відомства.
Рекомендації були надані ТОВ «Вест Петрол Маркет» (WOG), ТОВ «Євро Пауер» ( «БРСМ-Нафта»), ТОВ «Авантаж-7», ТОВ «ОККО Драйв», ПАТ «Укрнафта», ПІІ «АМІК Україна», ТОВ «Альянс Холдинг» (Shell), ТОВ «Сокар Петролеум», ПП «Укрпалетсистем» (UPG) і ТОВ «Глуск Рітейл».
Зокрема, АМКУ рекомендував цим мережам вжити заходів щодо встановлення роздрібних цін на ЗВГ, бензини і дизельне паливо на рівні, який існував би «в умовах значної конкуренції на ринку і відповідав об’єктивній ситуації на ринку».
За підсумками проведеного аналізу АМКУ встановив, що в січні-березні 2021 року курс долара США до гривні знизився на 2,8%, а середні ціни великого опту на бензини марки А-95 зросли на 12,5%, дизпаливо – на 9, 4%.
У той же час середні роздрібні ціни на бензини марки А-95 зросли на 12,5%, на дизельне паливо – на 12,93%, на автогаз – на 21,15%.
Тим часом, АМКУ вказує на те, що з 12 березня європейські котирування на дизельне паливо і високооктанові бензини почали знижуватися. Однак рівень роздрібних цін на інформаційних табло АЗС продовжував зростати.
«Як показує досвід, вітчизняні оператори роздрібної реалізації палива швидко реагують на збільшення європейських котирувань на нафтопродукти і відразу відображають таку тенденцію (збільшення) на інформаційних табло АЗС. Однак при зменшенні європейських котирувань на нафтопродукти такого швидкого «зворотного» процесу не відбувається», – відзначають в АМКУ.
Комітет також звертає увагу, що зниження європейських котирувань повинно забезпечити зниження закупівельних цін на нафтопродукти на території України, а отже є підставою для зміни роздрібних цін.
«Такі дії можуть призвести до спотворення конкуренції між учасниками ринку – операторами стаціонарних АЗС», – резюмували у відомстві.