+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

В Україні необхідно посилити контроль за роботою міні-НПЗ і обігом розчинників – «А-95».

В Україні необхідно посилити контроль за роботою міні-НПЗ і обігом розчинників – «А-95».

Кабінету міністрів України слід звернути увагу на обіг розчинників (код УКТЗЕД 3814009090), під виглядом яких усе частіше фіксується безподатковий обіг нафтопродуктів і компонентів для їх виробництва в кустарних умовах. Про це йдеться в прес-релізі Консалтингової групи «А-95».

Ліквідація цих схем, на думку експертів, дасть змогу збільшити надходження до бюджету, радикально знизити обсяги фальсифікату на паливному ринку і тим самим захистити автомобілі й здоров’я громадян від цієї токсичної продукції.

Відзначається, що основні зловживання спостерігаються в секторі міні-НПЗ: вони переробляють газовий конденсат і нафту внутрішнього видобутку, отримують бензин і дизельне пальне стандартів Євро-2 і Євро-3, реалізацію яких на внутрішньому ринку заборонено. Щоб уникнути оподаткування акцизом, здійснюють підміну товарного коду з фактичного 2710 (нафта і нафтопродукти) на код 3814 (розчинники). Надалі ця продукція спрямовується або на нафтобази для подальшого змішування з октанопідвищуючими компонентами, або безпосередньо на автозаправні станції, що було неодноразово задокументовано органами Державної фіскальної служби.

За оцінками Консалтингової групи «А-95», річний обсяг бензину і дизельного палива з міні-НПЗ досягає 450 тис. т, а бюджетні втрати від несплати акцизу і ПДВ можуть досягати 5 млрд грн на рік.

«Це повністю тіньовий бізнес, який, по суті, весь працює за готівку, а значить, живить податкові ями, «скрутки» і стимулює побудову нелегальної системи збуту через такі ж незаконні АЗС», – каже директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн.

Нова схема зловживань – імпорт розчинників для лакофарбової промисловості, які насправді є сумішшю октанопідвищуючих компонентів – метил-трет-бутилового-ефіру, метанолу та інших спиртів. Відповідно до Податкового кодексу України, окремо ці компоненти обкладаються за максимальною акцизною ставкою для бензинів – 213 євро за 1000 л, але в суміші як розчинники в’їжджають без акцизу. Це також стало можливим завдяки спеціальним роз’ясненням Державної податкової служби від 11 червня 2020 р..

У 2020 році в Україну було імпортовано 77,4 тис. т розчинників, що на 15% більше, ніж у 2019 році, коли імпорт склав 67,3 тис. т. Основний обсяг надходить з Росії і Білорусі. У січні-лютому 2021 року імпорт продовжив зростання: 9,2 тис. т проти 8 тис. т (+15%) за аналогічний період торік.

Імпортерами більшої частини обсягу таких розчинників переважно виступають компанії, безпосередньо пов’язані з мережами автозаправних станцій або міні-НПЗ.

На думку експертів, уряду слід розробити систему контролю потоків вуглеводневої сировини і готової продукції з міні-НПЗ. Відносно імпорту розчинників коригування потребує згадане роз’яснення Державної податкової служби.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"