Ціни на нафту відновлюються після падіння напередодні.
Ціни на нафту стабілізувалися після обвалу напередодні. З початку місяця обидва нафтових еталона подешевшали майже на 15%. Відновлення попиту на паливо зупинено посиленням карантинного режиму в європейських країнах, які намагаються зупинити третю хвилю COVID-19.
Вартість бареля травневої нафти Brent 24 березня на 9:25 за Києвом склала $ 61,39 (+ 0,99%). Барель травневої нафти WTI торгувався по $ 58,26 (+ 0,85%). Попередні торги по стандартам завершилися на рівні $ 60,79 і $ 57,76 відповідно.
В ході попередніх торгів нафта марки Brent подешевшала з $ 64,12 до $ 60,32 за барель. Для WTI показники склали $ 61,30 і $ 57,36 відповідно.
Ціновий спред на найближчі місяці перейшов для міжнародних еталонів в стан контанго – контракти на найближчі місяці торгуються дешевше, ніж на більш пізні місяці. Це є ознакою того, що попит на сиру нафту швидко знижується.
Німеччина, найбільший споживач нафти в Європі, продовжила національний локдаун до 18 квітня. Канцлер Ангела Меркель закликала співгромадян залишатися вдома під час 5-денних великодніх канікул.
Занепокоєння з приводу темпів відновлення після пандемії також посилилося після того, як агентство охорони здоров’я США заявило, що дані про вакцину AstraZeneca Plc, розробленої в Оксфордському університеті, могли містити застарілу інформацію.
Запаси сирої нафти в США підскочили за підсумками минулого тижня на 2,9 млн бар. при прогнозному зниженні на 300 тис. бар. Про це свідчать дані Американського інституту нафти (API). У той же час запаси бензину скоротилися на 3,7 млн бар. при прогнозованому зростанні на 1,2 млн бар.