+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

«Укртатнафта» просить податківців закрити ввезення безакцизних октанопідвищуючих розчинників.

«Укртатнафта» просить податківців закрити ввезення безакцизних октанопідвищуючих розчинників.

ПАТ «Укртатнафта» звернулося до голови Державної податкової служби (ДПС) Олексія Любченко з приводу критичної ситуації, яка склалася на ринку нафтопродуктів, зокрема внаслідок істотного збільшення обсягу фальсифікованого палива, говориться в повідомленні прес-служби підприємства.

У своєму зверненні «Укртатнафта» зазначає, що значне поширення неякісного палива обумовлено в тому числі і тим, що під виглядом розчинників для лакофарбових виробів в Україну без сплати акцизного податку завозяться октанозбільшуючі речовини, що додаються до палива з метою збільшення октанового числа.

Як пише в своєму зверненні найбільший український виробник нафтопродуктів, можливість піти від оподаткування з’явилася в результаті правової неоднозначності опису товару «Тільки розчинники або розріджувачі на основі метанолу; інші готові суміші на основі метанолу», яким у 2020 році (згідно змін до Податкового кодексу України) було доповнено перелік підакцизних товарів (код УКТЗЕД 3814009090).

В результаті тільки в 2020 році для виробництва палива було імпортовано 77,4 тис. т розчинників. За перші два місяці 2021 року з аналогічними цілями було імпортовано вже 17,2 тис. т продукту, в річному вимірі – зростання в порівнянні з 2020-им ще на третину.

З метою припинення таких зловживань «Укртатнафта» просить терміново скасувати або внести зміни в її офіційне повідомлення від 11 червня 2020 р згідно з яким розчинники для лакофарбової промисловості, в яких масова частка метанолу менше інших речовин, не обкладаються акцизним податком.

«У разі необхідності наша компанія також просить ініціювати внесення відповідних змін до Податкового кодексу України та Закону України «Про Митний тариф», – йдеться у зверненні.

У компанії впевнені, що рішення означеної проблеми забезпечить додаткові багатомільйонні надходження акцизного податку до Державного бюджету і зменшить тіньовий обіг фальсифікованого палива.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"