+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Ринок ризикує зіткнутися з дефіцитом.

Аналізуючи ситуацію з припиненням постачань ДП і скрапленого газу швейцарським трейдером Proton Energy Group S.A. з 1 квітня, директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн прогнозує можливий дефіцит палива напередодні початку посівної кампанії.

«Напередодні квітня з його піковим весняним споживанням – новина про зупинення постачань, м’яко кажучи, не дуже хороша. Оперативно замістити такий обсяг можна, але вкрай складно (активізація споживання відбувається не тільки в Україні)», – пише експерт на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

За його словами, в 2020 році Proton Energy Group S.A. забезпечила близько 22% українського ринку дизпального і скрапленого газу.

Основним виходом із ситуації щодо дизпального експерт бачить збільшення морських постачань, які, на його думку, необхідно наростити вдвічі, до 200 тис. т. «Торік у середньому було 65 тис. т, рекорд зафіксовано восени 2019 року – 153 тис. т. І якщо в квітні долучаться перехідні обсяги (непогані запаси були в портах Одеси й Південного), то в травень ринок увійде абсолютно «сухим», – зазначає він.

Крім того, С. Куюн висловив надію, що до травня трейдери знайдуть додаткові обсяги постачань, зокрема, з Польщі, Литви й Білорусі.

«Ну, і чекаємо реакції українських нафтопереробників, зокрема «Укртатнафти». Вони так хотіли мит і обмежень на російський продукт, ось – отримайте, ваш вихід!» – додав він.

Тим часом, С.Куюн відзначає, що ситуацію з цінами на дизпальне спрогнозувати складніше. «Тут логістична складова великого значення не зіграє, все залежатиме від достатності пропозиції. Якщо буде нестача бодай 1% в балансі, це здатне неконтрольовано підняти ціни», – заявив експерт.

Утім, як далі розвиватимуться події на українському ринку нафтопродуктів, на думку експерта, за великим рахунком, залежатиме від позиції Кремля і його рішення зупинити постачання в Україну чи знайти нового оператора.

С.Куюн зазначив, що «Протон» не єдиний постачальник, який везе російські нафтопродукти в Україну. Також імпортують «Лукойл», «Татнафта», «Газпромнафта», ТАІФ, «Руснафта» й інші, і їх українські контрагенти тривожних сигналів поки не отримують.

«Проблема в тому, що якщо в Москві вирішили не постачати «Роснафту», то велика ймовірність зупинення й інших експортерів. І ось тоді масштабної кризи не уникнути. З іншого боку, в квітні-травні буде боляче, але до літа все увійде в свою колію, і чекати новин з Росії більше не буде потреби», – підсумував він.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"