+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Розчинники податків: імпорт безакцизних компонентів зростає.

Розчинники податків: імпорт безакцизних компонентів зростає.

У лютому 2021 року в Україну було імпортовано 9,2 тис. т безакцизних розчинників для лакофарбової промисловості за кодом 3814009090, що є сумішшю октанопідвищуючих компонентів, які використовуються при виробництві бензинів. Це на 15% більше за показник січня-2021 (8 тис. т). Про це повідомили в Консалтинговій групі «А-95» на основі проведеного дослідження.

Найбільшим імпортером розчинників у січні-лютому 2021 року стала компанія «Катма Груп», яка є імпортером усієї лінійки нафтопродуктів для мережі «БРСМ-Нафта». У лютому вона ввезла безпосередньо 2,2 тис. т розчинника з Білорусі, ще 700 т було придбано через компанію «Планета 2000». Продукт було розподілено на нафтобази «БРСМ» у Переяславському (Київська обл.) й Шепетівці (Хмельницька обл.).

Компанія поки не коментує цільове призначення такого обсягу імпортних розчинників.

Харківська компанія «Пром Хім», яка імпортує продукцію російських компаній «Кемікал Синтез Трейд» і «Уралхімсинтез», у лютому посіла другу позицію з обсягом 1,8 тис. т (-25% до січня 2021 р.).

Одним із одержувачів розчинників «Пром Хіму» є компанія «Альтернатив Енерджі Сорсес Компані», яка фігурує в розслідуваннях Національної поліції як організація, яка експлуатує міні-НПЗ в м. Мерефа, що випускає низькоякісні фальсифіковані нафтопродукти. У тому ж розслідуванні було встановлено, що отримувачем палива з міні-НПЗ у Мерефі є мережа АЗС Мotto.

Також одержувачем розчинників у лютому з обсягом 1,6 тис. т став міні-НПЗ у Водяному, контрольований компанією «Матрапак».

Серед імпортерів розчинників необхідно виділити і ТОВ «Термінал», яке в лютому, як і в січні 2021 р., ввезло 200 т. Ця фірма прописана в Миронівці Київської області, де нещодавно фіскали розкрили незаконне виробництво нафтопродуктів.

Далі в лютневому рейтингу імпортерів розчинників слідують компанії «Метекс», «Лари Мар», «Трейл Ін Юніон Груп» та інші з обсягами в діапазоні 0,1-1,1 тис. т.

Раніше повідомлялося, що розчинники, які ввозяться, є сумішшю октанопідвищуючих компонентів, що використовуються при виробництві бензинів. Так, продукція ТОВ «Кемікал Синтез Трейд» складається з суміші 55% МТБЕ і 45% метилового спирту. Дещо інший склад у продукції «Уралхімсинтезу»: МТБЕ – 40%, метанол – 30%, толуол – 15%, ортоксилол – 15%. За даними enkorr, розчинник BUTILEXTRA, що імпортується з Білорусі, виробляється в умовах нафтобази шляхом змішування метил-трет-бутилового ефіру МТБЕ, м-бутанолу та фракції С4 (технологічний бензин).

МТБЕ і метанол – ключові октанопідвищуючі компоненти, що використовуються в нафтопереробній промисловості. В Україні вони обкладаються ставкою 213 євро за 1000 л, аналогічною ставці на автобензини. Цю норму було прийнято в 2017 році задля припинення нелегального виробництва нафтопродуктів. Тим часом розчинники, що є сумішшю підакцизних компонентів, акцизом не обкладаються.

Експерти «А-95» заявляють про стрімке розширення тіньового ринку нафтопродуктів, що проявляється як у зростаючих обсягах виробництва на міні-НПЗ і нафтобазах, так і в масовому використанні схем з ухилення від оподаткування шляхом порушення касової дисципліни і махінацій з документами на паливо.

Консалтингова група «А-95» оцінює сукупні втрати бюджету від діяльності нелегального сегмента паливного ринку за 9 місяців 2020 року в суму від 9 до 15 млрд грн.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"