+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Боротьба з паливними нелегалами повинна бути системною і регулярної – НАУ.

Боротьба з паливними нелегалами повинна бути системною і регулярної – НАУ.

Нафтогазова асоціація України (НАУ) підтримує доручення прем’єр-міністра Дениса Шмигаля про створення робочих груп на рівні кожної області по боротьбі з нелегальним ринком нафтопродуктів, а також про проведення перевірок автозаправних станцій (АЗС). Про це йдеться в повідомленні прес-служби НАУ.

«Зі свого боку НАУ завжди виступає за необхідність дотримання усіма учасниками ринку принципів добросовісної конкуренції в правовому полі і допомагає центральним органам виконавчої влади боротися з нелегальним сегментом», – йдеться в повідомленні.

У профільній асоціації відзначають, що незважаючи на досвід ефективної боротьби з нелегальним сегментом нафтогазового ринку, який країна спостерігала на початку 2020 року, при введення карантинних заходів (необхідність яких ми розуміємо і підтримуємо), відбувся розквіт нелегального сегмента.

«Аналіз ринку показує, що існуючий дисбаланс між обсягами виробництва та імпорту з обсягами споживання нафтопродуктів в Україні становить 2 млн. тонн. Це свідчить про те, що 2 млн. тонн реалізуються без відображення в звітності та без сплати податків», – відзначили в НАУ.

За результатами останнього моніторингу інтерактивної карти perevirAZS.info в країні продовжують функціонувати 103 місця роздрібної торгівлі паливом, що працюють з грубими порушеннями законодавства, які створюють потенційні ризики для життя і здоров’я людей і навколишнього інфраструктури.

З огляду на такі результати, в НАУ впевнені, що роботу з припинення незаконної діяльності на ринку палива потрібно системно і регулярно продовжувати.

Тому НАУ звернулися до прем’єра з проханням дати доручення контролюючим органам провести перевірки об’єктів роздрібної торгівлі на предмет дотримання законодавства (наявність ліцензії на роздрібну торгівлю паливом, на місце торгівлі, реєстрації РРО, акцизного складу, рівнемірів і витратомірів – лічильників в ДПС, дотримання касової дисципліни, оформлення найманих працівників, надання звітності та інших вимог законодавства)  і за результатами перевірок вжити передбачених законодавством заходів, а також застосувати санкції з метою припинення незаконної діяльності таких об’єктів.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"