+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Податкова призупинила перевірки аграріїв зі зберігання палива.

Державна податкова служба тимчасово призупинила фактичні перевірки агропідприємств на дотримання ними норм законодавства щодо регулювання обороту палива. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ДПС.

«Проаналізувавши звернення Всеукраїнського конгресу фермерів з питань проведення перевірок по зберіганню палива для власних потреб, а також дебати на засіданні міжвідомчої групи і комітетських слуханнях з питань ліцензування пального для власних потреб фермерів, ДПС з розумінням поставилася до подальших перевірок ліцензіатів», – йдеться в повідомленні.

Крім того, керівництво ДПС погодилося з необхідністю перегляду суми штрафів за порушення умов зберігання палива.

«Однак ДПС є органом виконавчої влади і діє в рамках чинного законодавства. Врегулювання цієї проблеми знаходиться саме в законодавчій площині», – зазначили в податковій службі.

Нагадаємо, з 1 липня 2019 року набули чинності зміни до Податкового кодексу, що передбачають обов’язкове ліцензування діяльності з оптової, роздрібної торгівлі паливом, його зберігання і виробництва. Аграрії також були включені в дану систему контролю. Зокрема, законом була передбачено обов’язок сільгоспвиробників до 1 березня 2020 року отримати ліцензію на зберігання палива для потреб власного споживання.

Для аграріїв процедура видачі такої ліцензії була значно спрощена і передбачає лише подачу заяви на отримання ліцензії із зазначенням обсягів резервуарів, що використовуються для зберігання палива і місця їх знаходження.

Втім, вони почали скаржитися на складності і значну бюрократію, з якими стикаються при отриманні ліцензій та проходженні відповідних перевірок.

У середині лютого 2021 року міністр АПК Роман Лещенко ініціював створення робочої групи для перегляду ліцензування зберігання палива для аграріїв.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"