+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Прем’єр доручив областям створити робочі групи по боротьбі з нелегальним ринком палива.

Прем’єр доручив областям створити робочі групи по боротьбі з нелегальним ринком палива.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив створити робочі групи на рівні кожної області по боротьбі з нелегальним ринком нафтопродуктів, а також провести перевірки автозаправних станцій (АЗС). Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на главу Державної екологічної інспекції Андрія Мальованого.

«Сьогодні вранці пройшла онлайн-нарада під керівництвом прем’єр-міністра України саме з питання обігу нафтопродуктів, зокрема, нелегального обороту палива в Україні. До нього були залучені всі служби, органи Нацполіціі, Державної служби надзвичайних ситуацій. За дорученням прем’єра будуть створені робочі групи в кожній області, будуть проводитися перевірки», – сказав Мальований.

За його словами, в нинішньому році у відомства з’явиться можливість проводити не тільки документальні перевірки походження палива на АЗС, а й лабораторні аналізи якісного складу нафтопродуктів.

«В минулому році ми працювали виключно з документами: перевіряли паспорти, техрегламенти, вивчали походження нафтопродуктів. В цьому році виділено фінансування на лабораторні дослідження. Йде процедура закупівлі такої послуги, так як наші лабораторії не мають таких технічних можливостей», – пояснив глава Держекоінспекції.

Мальований уточнив, що в кожній області будуть створені комісії, куди увійдуть представники ДСНС, Держпраці, Держпродпотребслужби, а також Держекоінспекція, чиїм завданням буде перевірка дотримання природоохоронного законодавства, в тому числі якості нафтопродуктів з точки зору екології.

Раніше повідомлялося, що в Україні спостерігається стрімке розширення тіньового ринку нафтопродуктів, що проявляється як в зростаючих обсягах виробництва на міні-НПЗ, так і в поновленні діяльності нелегальних заправних станцій.

Консалтингова група «А-95» оцінює сукупні втрати бюджету від діяльності нелегального сегмента паливного ринку за 9 місяців 2020 року в суму від 9 до 15 млрд грн. При цьому найбільша частка нелегальної реалізації палива була властива зрідженого газу – 35% (524 тис. тонн) і дизельного палива – 19% (1 млн. тонн).

Згідно з дослідженням «А-95», в 2020 році в Україні працювало 24 підприємства з виробництва палива з місячним обсягом переробки 30-35 тис. тонн. Вони виробляли товарні нафтопродукти класів Євро-3 і Євро-4, але щоб уникнути сплати акцизного збору маркували свою продукцію як розчинники, сольвенти, абсорбенти, легку фракцію, лігроїново-газойльовану фракцію і інші безакцизні позиції.

У січні 2021 р стало відомо про потужний каналі поставок в Україну безакцизних компонентів для виробництва моторних палив на основі МТБЕ і метанолу під виглядом розчинників (код 3814009090). Одержувачами цієї продукції стали роздрібні мережі або міні-НПЗ: група «БРСМ-Нафта» (2,51 тис. тонн) і харківська компанія «Пром Хім» (2,38 тис. тонн), що відправляє частину ввезених розчинників на міні-НПЗ в Мерефі (Харківська область), звідки закуповує паливо мережа Motto. Серед імпортерів розчинників також необхідно виділити ТОВ «Термінал», яке в січні ввезло 190 тонн.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"