+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Україна не залежить від «трубного» дизпального – Герус.

Україна не залежить від «трубного» дизпального – Герус.

Подальша робота нафтопродуктопроводу «ПрикарпатЗахідтранс», як і його зупинення, не позначиться на українському ринку дизельного палива. Таку думку в Facebook висловив глава Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

«За останні півтора року відбулася диверсифікація, сьогодні залежності від роботи нафтопродуктопроводу немає. Тому буде він працювати, не буде – не є критичним для України», – прокоментував він можливе рішення РНБО про заборону роботи «труби».

Герус зазначив, що «ПрикарпатЗахідтранс» почав працювати в 2016 році й на піку своєї роботи покривав 40% українського споживання дизеля (весна-літо 2019 р.), але з серпня 2019 року на постачання «трубою», а також на постачання скрапленого газу з РФ було введено спеціальне мито.

«І якщо влітку 2019 р. постачання доходили до 200 тис. тонн на місяць, то в 2020 р. істотно знизилися і в середньому становили близько 40 тис. тонн на місяць», – повідомив глава парламентського комітету.

Разом з тим він підкреслив, що тільки торік спецмита на дизельне пальне і скраплений газ принесли до держбюджету України близько 600 млн грн.

Як раніше повідомив директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн з посиланням на свої джерела в галузевих колах, 19 лютого на засіданні Ради національної безпеки і оборони України може бути прийнято рішення про передання нафтопродуктопроводу в управління держави до винесення судом рішення про легітимність угоди з придбання компанії «ПрикарпатЗахідтранс» в 2015 році. На думку експерта, в цьому разі Росія припинить подавати продукт трубою на територію України.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"