+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Розвинені країни можуть відмовитися від російських нафти і газу – радник Путіна.

Розвинені країни можуть відмовитися від російських нафти і газу – радник Путіна.

Прискорення кліматичної порядку в розвинених країнах світу загрожує їх відмовою від російських нафти і газу. Про це в інтерв’ю «Коммерсанту» заявив радник президента РФ Володимира Путіна з клімату Руслан Едельгеріев, передає rosbalt.

За словами експерта, «деякі говорили, що Паризька (кліматична) угода розвалиться після виходу США, що ЄС не введе ніяких вуглецевих податків, а Китай відмовиться грати за цими правилами. А що відбувається насправді? Всі наші прогнози збулися: Паризька хартія вистояла і, навпаки, посилилася, країни підвищують свої кліматичні амбіції, ЄС планує ввести прикордонний вуглецевий коригувальний механізм. США повернулися в угоду і хочуть виступити в ньому в якості лідера, навіть Китай вводить національну систему торгівлі викидами з лютого і заявив про плани досягти до 2060 року вуглецевої нейтральності».

Він нарікає в зв’язку з цим, що в Росії витрачають «час на суперечки і дуже повільні і неповороткі, хоча світ навколо нас стрімко змінюється».

«У світі спостерігається активізація зусиль багатьох країн щодо підвищення кліматичних амбіцій і досягнення вуглецевої нейтральності, з новою адміністрацією це стосується і США. Подібне може привести до того, що сформується певний «кліматичний клуб», в який не ввійдуть країни з вуглецевою економікою. Це може привести до зростання напруженості і тиску на Росію: можливо, далі будуть накладатися заборони на фінансування вуглеводневих проектів, в тому числі в Арктиці, відмова від вітчизняних енергоносіїв і деякої вітчизняної продукції через високу вуглецевість», – підкреслив радник Путіна.

На його погляд, «є група промислово розвинених держав, яка створює системи торгівлі, вводить вуглецеве регулювання, заявляє про кліматичної нейтральності». «З огляду на те, що у Росії немає повноцінного моніторингу викидів парникових газів, механізмів ціноутворення на викиди, в цій системі нам може бути відведена роль «вуглецевого офшору» з наступними галузевими санкціями. Це категорично неприйнятно. До речі, Китай, ймовірно, стане членом цього «клубу», і Росія залишиться в якості єдиного великого емітента парникових газів без вуглецевого регулювання», – вважає експерт.

Йому «не зовсім зрозуміло, що заважало російському бізнесу здійснювати кліматичні проекти. Як раніше вони були добровільними, так і залишилися такими в рамках проекту федерального закону “Про обмеження викидів парникових газів”», – додає Едельгеріев.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"