+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Ресурсна база нафтопрому РФ швидко погіршується – МВФ.

Ресурсна база нафтопрому РФ швидко погіршується – МВФ.

У своїй доповіді Міжнародний валютний фонд проаналізував витрати на видобуток на родовищах різних країн і прийшов до висновку, що в Росії собівартість нафтовидобутку досить висока. Про це передає oilcapital.

На старих, виснажених родовищах РФ спостерігається різке падіння виробництва, яке частково компенсується за рахунок складних і дорогих методів підвищення віддачі свердловин.

Так, природне скорочення віддачі на старих родовищах в Росії становить 10-25% на рік, що істотно вище, ніж в Саудівській Аравії (8%). Спроби підвищити КІН призводять до того, що повна собівартість видобутку в Росії з урахуванням витрат на підвищення нафтовіддачі (full-cost breakeven) досягає $ 40 / бар., тоді як саудівська нафта, наприклад, обходиться в $ 13 / барр., іракська – в $ 12 / бар..

«Таким чином, тривалий період цін на нафту нижче $ 40 / барр. може мати значні довгострокові наслідки для майбутнього нафтогазового сектора РФ», – наголошується в документі МВФ.

На думку експертів фонду, частково рентабельність діючих свердловин може підвищити девальвація рубля, оскільки на 80% витрати компаній виробляються в рублях.

Раніше заступник міністра енергетики Павло Соркін в статті для відомчого журналу відзначав, що тільки 36% з 30 млрд тонн запасів нафти в Росії є рентабельними. Це пов’язано з погіршенням умов освоєння і падінням якості запасів. «Згідно з даними інвентаризації економіки розробки родовищ, проведеної за дорученням уряду Росії, з 30 млрд т запасів нафти Росії тільки 36% є рентабельним в поточних макроекономічних умовах. Це пов’язано з погіршенням можливостей освоєння: зростанням обводнення, необхідністю будівництва дорогих свердловин складної конструкції, низькою проникністю і розчленованістю колекторів, відходом в крайові зони і пласти з невеликими товщинами і так далі», – написав Сорокін.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"