Brent подорожчала до $ 57,67 / бар.
Котирування нафти продовжують помірно зростати в середу після стрибка до максимуму більш ніж за рік напередодні. Ціни підтримують очікування, що зусилля, які вживаються країнами-членами ОПЕК та іншими виробниками для обмеження видобутку, призведуть до зменшення світових запасів, з посиланням на Dow Jones повідомляє «Інтерфакс».
У середу вранці квітневі ф’ючерси на Brent дорожчали на лондонській біржі ICE Futures на $ 0,21 (0,37%), до $ 57,67 за барель. У вівторок Brent подорожчала на $ 1,11 (2%) – до $ 57,46 за барель.
До цього часу березневі ф’ючерси на WTI дорожчали на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) на $ 0,18 (0,33%), до $ 54,94 за барель. За попередню сесію контракт виріс в ціні на $ 1,21 (2,3%) – до $ 54,76 за барель.
Міністри моніторингового комітету ОПЕК + (JMMC) в середу проведуть засідання, на якому обговорять стан ринку і виконання угоди. Напередодні технічний комітет констатував, що угода ОПЕК + в грудні була виконана на 99%, при цьому країни ОПЕК виконали угоду на 103%, а не-ОПЕК – на 93%.
Комітет збирається щомісяця. Рішення про квоти на лютий і березень було прийнято на січневому засіданні відразу на два місяці. Згідно з рішенням ОПЕК +, всі країни ОПЕК + зберігають січневі рівні видобутку, Росія може підвищити видобуток нафти на 65 тис. б / д, Казахстан – на 10 тис. б / д. На такі ж обсяги зазначені країни можуть підвищити видобуток і в березні.
Підтримку нафтовому ринку також надали дані Американського інституту нафти (API). Згідно з доповіддю API, запаси нафти в США на тижні, що завершився 29 січня, знизилися на 4,26 млн барелів після падіння на 5,27 млн тижнем раніше. Зниження було відзначено другий тиждень поспіль. Аналітики в середньому очікували збільшення запасів на 0,37 млн барелів, пише Trading Economics.