+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

У Fitch прогнозують, що в 2021 році управляти цінами на нафту будуть ОПЕК + і пандемія.

У Fitch прогнозують, що в 2021 році управляти цінами на нафту будуть ОПЕК + і пандемія.

Ключовий вплив на ринок нафти в 2021 році будуть надавати політика країн ОПЕК + і пандемія коронавірусу. Сланцева галузь в США ще два-три роки не зможе досягти докризових рівнів. Такий прогноз міститься в звіті старшого директора по корпораціям рейтингового агентства Fitch Дмитра Маринченко, передає «Oil-Експерт».

Ціни нафти активно ростуть з жовтня 2020 року на тлі організованого скорочення видобутку нафти в країнах угоди ОПЕК +, зниження запасів і оптимізмі інвесторів, які очікують масову вакцинацію населення від коронавірусу, пише Маринченко. «Однак низький попит, обумовлений новими локдаунами, продовжить чинити тиск на ціни нафти, особливо в першому півріччі», – вважає він.

Найбільш помітно світовий попит на нафту може знизитися в першому кварталі – до 94,1 млн б / д, що на 0,4 млн б / д менше, ніж в четвертому кварталі 2020 року, повідомляло раніше агентство МЕА. Все ж це вище, ніж навесні, коли попит катастрофічно просів до 83,1 млн б / д.

«Позитивний ефект для нафтового попиту від програм вакцинації може бути видно не раніше, ніж через кілька місяців, поки в кампанії не буде залучена критична маса населення», – зазначає експерт. Одночасно з цим нестандартне рішення з видобутку на січневій зустрічі взяли міністри ОПЕК +. Суть його полягає в тому, що Росія і Казахстан отримали можливість наростити видобуток в лютому і березні, в той час як всі інші члени угоди взяли на себе додатковий тягар скорочень. На думку Маринченко, в майбутньому це може привести до зростання розбіжностей в альянсі, «потенційно роблячи рішення союзників менш ефективними».

Падіння видобутку нафти в США, викликане пандемією, також допомогло стабілізації ринку нафти. Так, у другому кварталі 2020 року американська видобуток досяг 10 млн б / д, або на 2,25 млн б / д нижче рівня, досягнутого в попередньому кварталі. До 2021 року видобуток в США кілька відновилася, але її обсяг все ще на 57% нижче, ніж на початку 2020 року. «Сланцевий видобуток в США може ще протягом двох-трьох років не досягти докризових рівнів, так як виробники все ще стурбовані оптимізацією витрат і поверненням інвестицій, ніж зростанням видобутку», – упевнений він.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"