Скорочуючи нафтовидобуток, ОПЕК сприяє зростанню прибутку сланцевої галузі США.
Рішення ОПЕК і країн-союзниць картелю не нарощувати видобуток нафти в лютому і березні стало запізнілим різдвяним подарунком для виробників сланцевої нафти США. Американські компанії скоротили свої витрати, але будь-яке підвищення цін дозволить збільшити прибутковість їх бізнесу, передає Reuters.
У минулому році видобуток сирої нафти в США впав на 2 млн бар. / добу, оскільки низькі ціни і попит змусили виробників сланцевої нафти скоротити свої витрати. Тим часом, ще до початку пандемії інвестори стали надавати зростаючий тиск на галузь, щоб скоротити витрати і підвищити її прибутковість. Видобуток сланцевої нафти швидко скоротився, але може також швидко відновитися, якщо світові ціни продовжать своє зростання.
Минулого тижня Саудівська Аравія, найбільший в світі експортер нафти, заявила, що добровільно скоротить видобуток на 1 млн б / д в лютому і березні. У той же час Росія і Казахстан збільшать видобуток, не бажаючи поступатися своєю часткою ринку Сполученим Штатам.
Згідно з даними Rystad Energy, на двох найбільших сланцевих родовищах США нафтогазові компанії отримують прибуток при цінах від $ 30 до $ 40 за барель. Через підвищення цін в цьому році операційний прибуток сланцевої групи може вирости на 32%, вважають в Rystad.
Ще один фактор, який принесе користь виробникам, – це низькі витрати на нафтосервісні послуги. Надлишкові потужності сланцевих нафтосервісних компаній привели до падіння цін на їх послуги, які ніяк не вдається підвищити.