+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Європейські НПЗ опинилися під загрозою закриття.

Європейські НПЗ опинилися під загрозою закриття.

У листопаді-грудні 2020 році попит на нафту, а разом з нею і на моторне паливо, в Європі може впасти на 15-20%. Це ставить під загрозу штатне функціонування європейських нафтопереробних заводів (НПЗ), передає oilexp.

Також наголошується, що падіння попиту на нафту є загрозою для російської економіки, яка в умовах кризи потрапила в максимальну за чотири роки залежність від нафтових доходів.

Друга хвиля пандемії може привести до закриття НПЗ в Європі. У листопаді-грудні прогнозується падіння попиту на паливо на 15-20% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 р. Європейські НПЗ з весни боролися з різким падінням попиту на паливо, і тепер їм доведеться оптимізувати свою діяльність аж до закриття ряду потужностей з переробки чорного золота.

Хімічна компанія Великобританії Petroineos – СП Ineos і PetroChina – заявила про плани назавжди закрити деякі підрозділи єдиного НПЗ в Шотландії в м. Гренджмут потужністю 210 тис. бар. / добу (б / д). Відзначається, що виробництво на заводі буде скорочено до 150 тис. б / д.

Фінська компанія Neste планує закрити НПЗ в Наанталі і переорієнтувати НПЗ в Порвоо на переробку поновлюваного та вторинної сировини.

У такій ситуації інвестиції в НПЗ Європи будуть скорочуватися в умовах глобального надлишку потужностей для переробки нафти, тому боротьба за ефективність в нафтопереробці знову виходить на перший план.

Ситуація, що складається на енергетичному ринку загрожує також серйозними втратами для російського бюджету, пишуть ЗМІ.

Саудівська Аравія ось уже кілька місяців поспіль знижує ціни на свою нафту для клієнтів. У вересні європейські і саудівські сорти витісняли російську нафту з паливно-енергетичного ринку. У зв’язку з цим фінансові аналітики відзначають, що на тлі кризи залежність бюджету Росії від цін на нафту підскочила до 4-річного максимуму.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"