+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

В Україні працюють від 24 до 30 міні-НПЗ, які підпільно виробляють бензин і дизель низької якості. Як з цим боротися?

В Україні працюють від 24 до 30 міні-НПЗ, які підпільно виробляють бензин і дизель низької якості. Як з цим боротися?

“Не фотграфуйте і не виходьте з машини. Якщо до нас підійде охорона, скажімо, що шукаємо дорогу на Умань”, – наставляє журналістів LIGA.net і enkorr оперативник податкової служби Віктор Гайдар на під’їзді до території Кіровоградської нафтової компанії (КНК).

Це невелике підприємство, розташоване в 24 кілометрах від міста Кропивницький зі статутним капіталом 1000 грн, але багатомільйонної виручкою від продажу продуктів нафтопереробки.

Подібні запобіжні заходи не випадкові. За останні 13 років проти КНК відкривали справи майже всі силові відомства України. В судовому реєстрі можна знайти близько 50 матеріалів суду, де Генеральна прокуратура, ГФС, СБУ та Національна поліція підозрюють компанію в ухилянні від сплати податків при виробництві бензину і дизеля.

За цей час КНК пережила банкрутство, арешти обладнання і десятки обшуків з вилученням продукції і документів. Підвищена увага з боку силовиків змусила керівництво КНК посилити систему безпеки і перетворити підприємство в закриту фортецю: з триметровими парканами і посиленою охороною.

“В останній раз оперативники СБУ заходили на територію підприємства разом зі спецзагоном Альфа”, – розповідає LIGA.net начальник управління СБУ Кіровоградської області Іван Осипчук. – Начальник безпеки КНК і його заступник – колишні співробітники правоохоронних органів. Вони знають всі наші правила і методи роботи. Це допомагає заводу уникати відповідальності “.

Чим ця історія примітна? Подібні міні-НПЗ, за даними Консалтингової групи А-95, є, як мінімум, в шести областях України, включаючи Харківську і Полтавську області.

Сумарно, за оцінкою двох опитаних LIGA.net учасників ринку, держава щорічно недоодержує податків від підпільної діяльності від 24 до 30 міні-НПЗ близько 3,7 млрд грн. Продукція міні-фабрик займає від 5 до 20% “українського” дизеля і бензину.

Кіровоградська нафтова компанія – один з головних роботодавців для жителів, розташованого поруч селища Шостаківка в Кіровоградській області. Компанія створена в 2000 році і належить чотирьом бізнесменам: Олегу Воловику (60% акцій), Сергію Денисенко, Микиті Черникову (по 5%) і керівнику КНК Геннадію Боєву (30%), повідомляється в реєстрі Мін’юсту.

Справа проти КНК податківці Кіровоградської області розслідують з лютого 2020 року, розповів LIGA.net в.о. начальника місцевого управління ДФС Матвій Щерба.

“КНК бере участь в програмі Велике будівництво, виробляє бітум, і як побічний продукт від переробки нафти отримує бензин А-92 і дизель екологічного класу євро-3. Це паливо потім відправляють бензовозами дрібним АЗС і продають під виглядом білоруських і кременчуцьких нафтопродуктів”, – стверджує Щербина.Останні півроку, поки тривало слідство, за його словами, силовики пильно стежили за діяльністю компанії: відстежували перевезення товарів, перевіряли їх якість, документували порушення.

“Обходячи товарні коди, КНК здатне виробляти і продавати до 1000 тонн палива низької якості в місяць”, – говорить Щербина. Реалізація, за його інформацією, відбувається в п’яти областях країни: Кіровоградської, Київської, Вінницької, Івано-Франківської та Чернівецької.

“На місцях ці нафтопродукти змішують з паливом євро-5 і продають споживачеві по 18-20 грн за літр, – стверджує Щербина. – При цьому самі ж АЗС купують це пальне на 8 грн дешевше”.

Сергій Куюн з А-95 розповідає, що після тотального закриття паливного ринку від нелегальних АЗС в грудні минулого року, частина міні-НПЗ почала переходити на “білу” роботу.

За його інформацією, такі НПЗ відправляли своє пальне на доочистку від зайвої сірки на Укртатнафту (Кременчуцький НПЗ). Це означає, що потім вони могли продавати це паливо легально офіційним АЗС. Але вже влітку ця практика припинилася.

Неля Привалова з паливної асоціації, Куюн з А-95 і Федоренко з УГВ запевняють: відродження діяльності міні-НПЗ – це результат ослаблення контролю над тіньовим ринком АЗС, який збігся зі зміною уряду і введенням карантину в березні цього року.

За матеріалами Ліга.Бізнес.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"