+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

ОПЕК + може відстрочити збільшення нафтовидобутку на 3-6 місяців.

ОПЕК + може відстрочити збільшення нафтовидобутку на 3-6 місяців.

Делегати країн-підписантів угоди ОПЕК + активно обговорюють можливість відстрочки запланованого на січень наступного року збільшення видобутку нафти на три-шість місяців. Про це передає Worldoil з посиланням на Bloomberg і джерела, знайомі з ходом обговорення.

Саудівська Аравія і Росія вже публічно заявили, що вони двічі подумають про пом’якшення скорочення виробництва в січні, оскільки пандемія, що посилюється знову вдарить по попиту на паливо. Глави РФ і країн-членів ОПЕК навіть згадали можливість більш глибокого скорочення нафтовидобутку. За словами одного з делегатів, ця ідея поки не отримала широкої підтримки серед інших членів картелю.

Менш ніж за три тижні до міністерського саміту ОПЕК +, на якому очікується прийняття остаточного рішення з цього питання, альянс все більше схиляється до збереження поточних скорочень до початку 2021 р. Зараз ОПЕК + обмежує виробництво на 7,7 млн ​​бар/добу, що становить приблизно 8% світового видобутку.

За словами одного з делегатів, вакцина, анонсована на цьому тижні компанією Pfizer Inc., може оживити попит на паливо в середині 2021 року усуваючи необхідність подальшого скорочення поставок. Реагуючи на цей науковий прорив, в середині тижня нафтові котирування досягли 10-тижневого максимуму, пробивши позначку $ 45/бар.

Однак величезні логістичні проблеми, пов’язані з розгортанням вакцини серед мільярдів людей, означають, що її успішне впровадження істотно не вплине на умови нафтового ринку протягом наступних шести місяців, сказав один з делегатів. Таким чином, розробка вакцини проти COVID-19 не гарантує, що виробники зможуть відкрити крани в січні, як планувалося спочатку.

ОПЕК також доводиться боротися з поверненням поставок від країн-членів, які звільнені від скорочення видобутку. Після перемир’я в громадянській війні Лівія відновила виробництво до найвищого рівня майже за рік. Крім того, нафтотрейдери побоюються, що Іран відновить експорт сировини в 2021 році після того, як новообраний президент США Джо Байден відновить дію угоди щодо ядерної програми країни.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"