+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Друга хвиля пандемії може привести до профіциту нафти в 2021 році – ОПЕК +.

Друга хвиля пандемії може привести до профіциту нафти в 2021 році – ОПЕК +.

ОПЕК і союзники картелю побоюються, що очікується друга хвиля пандемії COVID-19 і збільшення видобутку в Лівії можуть привести до надлишку сировини на нафтовому ринку в наступному році. Про це передає Investing.com з посиланням на Reuters.

Згідно конфіденційного документу, з яким ознайомилося агентство, спільний технічний комітет ОПЕК + розглянув такий сценарій розвитку подій на зустрічі, що проходила 15 жовтня. У вересні жоден з розглянутих комітетом сценаріїв не передбачав профіциту на ринку.

Перенасичення ринку може поставити під загрозу плани ОПЕК + про пом’якшення обмежень на видобуток і збільшенні виробництва на 2 млн бар/добу з січня 2021 року. ОПЕК поки не давала сигналів про те, що планує відмовитися від нарощування видобутку. Згідно з документом, базовий сценарій на 2021 р, як і раніше передбачає дефіцит в середньому в 1,9 млн б/д. У вересні базовий сценарій передбачав дефіцит в 2,7 млн ​​б/д.

В рамках найгіршого сценарію розвитку подій профіцит на ринку нафти в 2021 році може скласти 200 тис. б/д. Однак з вересневої зустрічі Спільного технічного комітету обсяг видобутку в Лівії виріс, а збільшення числа заражених коронавірусом призвело до нових обмежень в деяких країнах. Найгірший сценарій передбачає більш сильну та тривалу другу хвилю коронавіруса в IV кварталі 2020 року і I кварталі 2021 року в Європі, США та Індії, що призведе до більш повільного відновлення економіки і ослаблення попиту на нафту.

Спільний міністерський моніторинговий комітет ОПЕК + (JMMC) розгляне цей прогноз на зустрічі, яка відбудеться 19 жовтня.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"