+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Міненерго підтримало уніфікацію паливних акцизів, але виступає за її поетапну реалізацію.

Міненерго підтримало уніфікацію паливних акцизів, але виступає за її поетапну реалізацію.

Міністерство енергетики схвалило зі своїми зауваженнями проєкт закону, яким передбачено уніфікацію ставок акцизів на рівні €139 за 1000 л на моторні палива. Про це свідчить консультативний висновок відомства, опублікований на урядовому порталі.

Відповідні податкові зміни запропоновано проєктом закону №4098 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збалансованості ставок акцизного податку на пальне».

У Міненерго відзначають, що надмірне податкове навантаження на бензин і, навпаки, податкові преференції для дизельного пального, і «особливо» для скрапленого газу, сформували структуру споживання пального, яка негативно впливає на вітчизняне нафтогазоперероблення. При цьому дефіцит внутрішнього попиту на автогаз можна задовольнити тільки за рахунок імпорту.

Тим часом, згідно з висновками його експертів, здійснювати значні зміни розміру акцизного податку недоцільно, оскільки це вплине на рівень цін соціально значущих товарів і опосередковано негативним чином – практично на всі сфери економіки.

«Упродовж останніх п’яти років бензини перестали бути основним видом пального для фізичних осіб, реальні доходи яких зменшилися і які намагалися зменшити витрати на пальне для транспортних засобів», – відзначають у міністерстві, додавши, що використання СВГ як моторного палива призвело до оптимізації транспортних витрат і поліпшення добробуту населення.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"