+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

НАУ закликала Податковий комітет Ради підтримати уніфікацію паливних акцизів.

НАУ закликала Податковий комітет Ради підтримати уніфікацію паливних акцизів.

Нафтогазова асоціація України (НАУ) закликала Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримати законопроект № 4098, який передбачає уніфікацію ставок акцизів на рівні €139 за 1000 л на моторні палива.

У своєму зверненні НАУ вказує, що діюча ставка акцизного податку на скраплений газ дає змогу формувати на нього досить низькі роздрібні ціни в порівнянні з бензином і дизельним пальним, що, в свою чергу, призвело до збільшення споживання СВГ і до зниження споживання бензинів і ДП.

«Тенденція до збільшення обсягів споживання скрапленого газу й зменшення обсягів споживання бензинів триває і в 2020 році. Це, в свою чергу, не сприяє енергонезалежності України, оскільки 80% скрапленого газу імпортується в Україну», – йдеться у листі.

Крім того, в НАУ відзначили, що по всій країні продовжують працювати понад 600 автогазозаправних пунктів (АГЗП), які грубо порушують містобудівне, протипожежне й інше законодавство.

Профільне об’єднання також звертає увагу депутатів податкового комітету на те, що акцизний податок є непрямим податком у ціні пального, який є джерелом наповнення Дорожнього фонду, звідки кошти йдуть на ремонт доріг.

Також представники асоціації відзначають, що в Україні досі не затверджено Технічний регламент на СВГ, який би відповідав за хімічний склад автомобільного скрапленого газу та газу для комунально-побутових потреб. Також немає органу виконавчої влади, відповідального за якість цих продуктів. Саме дешевший газ для побутових потреб найчастіше продають несумлінні АГЗП, попри те, що він містить сірку, яка шкідлива для екології й автомобільних двигунів.

У НАУ резюмували, що уніфікація ставок акцизів дасть змогу зупинити зростання обсягів споживання скрапленого газу, знизити імпортозалежність й підвищити енергонезалежність країни, а також сприятиме розвиткові добросовісної конкуренції на паливному ринку.

Разом з тим профільна асоціація закликала податковий комітет утриматися від підтримки альтернативних законопроєктів, які передбачають збереження діючої ставки акцизу на скраплений газ, і проєкту закону, ініційованого главою Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрієм Герусом.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"