+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Надлишок НПЗ в світі може стати новою проблемою для нафтової галузі – ЗМІ.

Надлишок НПЗ в світі може стати новою проблемою для нафтової галузі – ЗМІ.

Світова нафтова галузь, яка пережила в цьому році кризу перевиробництва, може зіткнутися з новою проблемою – надлишком нафтопереробних заводів, пише The Wall Street Journal.

Зокрема, занадто багато таких підприємств знаходиться в Європі, відзначає газета. Необхідність вирішити цю проблему загострилася на тлі падіння попиту на енергоносії через пандемію.

Історично нафтопродукти поставлялися з розвинених в країни, що розвиваються, проте останні стали створювати власні заводи.

Європейські нафтопереробні компанії вже скоротили використання потужностей до мінімуму, відзначає аналітик Energy Aspects Рауль Алькамо. За його оцінкою, світові потужності повинні бути скорочені на 10%, проте будівництво нових заводів триває, особливо в Китаї та на Близькому Сході. Необхідність виведення з експлуатації нафтопереробних заводів в розвинених країнах буде тільки рости.

За даними Bernstein Research, використання нафтопереробних потужностей в травні впало до рекордно низьких 67%, а маржа нафтопереробки – до $ 1,75 за барель. Довгострокове середнє значення для першого показника становить 84%, для другого – $ 7,5 за барель.

Хоча попит в розвинених країнах почав відновлюватися, в довгостроковій перспективі очікується його падіння через жорсткість регулювання викидів вуглекислого газу. Зростання попиту буде спостерігатися головним чином в країнах, що розвиваються.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"