+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Створення вакцини від COVID-19 штовхне ціни на нафту вище $ 50 / барр. – прогноз.

Створення вакцини від COVID-19 штовхне ціни на нафту вище $ 50 / барр. – прогноз.

Головними умовами відновлення попиту на нафту є створення вакцини від COVID-19, а також відновлення авто та авіасполучення. Про це йдеться в огляді компанії IHS Markit, передає РБК.

Після ослаблення обмежень, введених через загрозу поширення коронавіруса, світовий попит на нафту в травні-липні різко виріс і знаходиться на рівні 89% в порівнянні з 2019 роком (у квітні – 78%). За прогнозом IHS Markit, в I кварталі 2021 року темпи відновлення сповільняться і зупиняться на рівні 92-95% від рівня 2019 року.

Зараз обсяг авіаперельотів приблизно на 30% нижче, ніж в лютому (в квітні було 78%). Але, незважаючи на поступове відновлення авіасполучення, фактичні витрати авіагасу як і раніше на 50% нижче рівня минулого року, відзначили аналітики. Ціни на нафту різко обвалилися в березні, коли стало відомо про зрив угоди щодо обмеження видобутку ОПЕК +. Саудівська Аравія тоді заявила про різке збільшення поставок нафти і почала цінову війну. Вартість нафти Brent опускалася нижче $ 20 / барр. Все це відбувалося на тлі пандемії коронавіруса, яка привела до різкого обмеження авіаперельотів та інших перевезень.

Після укладення нової угоди ОПЕК щодо скорочення видобутку, яка почала діяти на початку травня, і ослаблення карантину ціни на нафту почали поступово відновлюватися.

На думку аналітиків «Атона», після випуску вакцини від коронавіруса ціни на нафту марки Brent можуть повернутися на рівень вище $ 50 / барель. У той же час вони бачать ризики, які можуть викликати корекцію цін з поточних рівнів. Це в тому числі невпевнене відновлення попиту, нарощування видобутку після ослаблення обмежень ОПЕК + і потенційне збільшення виробництва країнами, не пов’язаними домовленостями про скорочення попиту.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"