+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Кабмін затвердив порядок автоматичної звірки залишків палива.

Кабмін затвердив порядок автоматичної звірки залишків палива.

Кабінет Міністрів України на засіданні в середу затвердив порядок автоматичного зіставлення показників обороту і залишків палива, показників обсягів обороту спирту етилового, передає «Інтерфакс-Україна».

Згідно з проектом постанови, встановлюється порядок зіставлення в розрізі кодів УКТ ЗЕД, акцизних складів і розпорядників акцизних складів за обсягами обороту і залишків палива і етилового спирту за показниками системи електронного адміністрування реалізації палива і спирту (СЕАРП) і Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і уровнемеров- лічильників.

У документі також зазначено, що інформація за підсумками зіставлення розміщується для платників в єдиному кабінеті платника податків, а для контролюючого органу формується електронний журнал результатів зіставлення.

Нагадаємо, ця система повинна в розрізі товарних кодів порівняти показники обсягів і залишків палива на акцизних складах, які внесені в СЕАРТ, з тими даними про обсяги та залишках палива, що внесені до Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників.

Для палива допускається відхилення на не більше ніж 5% від обсягу залишку (для зріджених газів – не більше 15%) або не більше 2% від обсягу відповідного резервуара.

На підставі результатів зіставлення компанії зможуть скласти і зареєструвати документи (акцизні накладні, коригувальні акцизні накладні, заявки на поповнення, коригувальні довідки та ін.), Необхідні для усунення розбіжностей у даних в СЕАРТ і Єдиному держреєстрі рівнемірів.

Запуск цієї системи одна з ключових складових реформи паливного ринку, яка стартувала з 1 липня 2019 року. Її основне завдання усунути безобліковий оборот палива, яке реалізується без сплати податкових платежів.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"