+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Політика ОПЕК + загрожує новим конфліктом між Москвою і Ер-Ріяд.

Політика ОПЕК + загрожує новим конфліктом між Москвою і Ер-Ріяд.

Останні заяви міністрів енергетики Росії і Саудівської Аравії побічно говорять про те, що між Москвою і Ер-Ріяд назріває конфлікт, який може перерости в нову цінову війну. Про це попереджає oilandgaspeople.

Міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдулазіз бін Салман 20 липня в інтерв’ю виданню Al Arabiya заявив, що угоду про скорочення нафтовидобутку ОПЕК + буде продовжено до кінця 2021 або навіть до початку 2022 року. Він додав, що альянсу «ще належить пройти довгий шлях, але дію угоди ОПЕК + буде пролонговано». Ця новина ще не переварена ринками, але вже демонструє можливий розкол в поглядах в групі ОПЕК +.

Заяви принца Абдулазіза контрастує з висловлюваннями міністра енергетики РФ Олександра Новака. Виступаючи 15 липня з промовою на відкритті засідання Об’єднаного міністерського моніторингового комітету (JMMC), він заявив, що з 1 серпня починається  уповільнення скорочення нафтовидобутку групою ОПЕК + з 9,6 до 7,7 млн ​​бар. / добу. (б / д) та це виправдано і відповідає ринковим тенденціям. Тим самим Новак показав, що погляди Росії, схоже, базуються на надмірному оптимізмі щодо можливого збільшення глобального попиту на нафту і нафтопродукти.

Нафтова стратегія Саудівської Аравії критикується навіть всередині країни, оскільки доходи від експорту чорного золота продовжують падати. Офіційні дані, надані Ер-Ріяд, показують, що загальний обсяг експорту з королівства, включаючи нафту і нафтопродукти, в травні скоротився до 7,48 млн б / д проти 11,34 млн б / с в квітні. Експорт в червні і липні може виявитися ще нижче.

Світові ЗМІ вже показали відсутність критичного аналізу основних подій всередині ОПЕК +. Нинішнє послабшення скорочень виробництва є ознакою сліпої віри в відновлення світової економіки в найближчі місяці. Але воно спирається на хиткі основи, оскільки друга хвиля COVID-19 вже показує своє потворне обличчя.

До того ж основи попиту на нафту залишаються слабкими, якщо не сказати більше, а розповідь про відновлення світової економіки в даний час використовується для того, щоб підтримати пом’якшення скорочення виробництва.

Рішення ОПЕК + про збільшення видобутку є однобоким рішенням. Воно підштовхне до аналогічного кроку інші нафтовидобувні країни, які почнуть боротьбу за частку ринку.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"