+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

У Міненерго пройшла нарада з питання можливих обмежень на імпорт нафтопродуктів.

У Міненерго пройшла нарада з питання можливих обмежень на імпорт нафтопродуктів.

Міністерство енергетики провело нараду з учасниками ринку нафтопродуктів з приводу пропозицій ПАТ «Укртатнафта» щодо введення квот і мита на імпорт дизельного палива і скрапленого газу з Росії, а також перегляду ставок акцизного податку на бензини і автогаз.

Нарада пройшла під головуванням заступника міністра Юрія Бойка. Він повідомив, що поки Міненерго не сформував власну позицію з приводу ініціатив «Укртатнафти» і відомство готове вислухати аргументи всіх учасників ринку.

Представники «Укртатнафти», «Укрнафти» і «Укргазвидобування» повторили свої аргументи на користь запровадження обмежень на поставки ДП і ЗВГ з Росії, продовжуючи наполягати на тому, що російський імпорт завдає неправомірний збиток внутрішній переробці і санкції в його відношенні не суперечать правилам СОТ.

Тези виробників щодо збереження цін на ринку в разі введення запропонованих обмежувальних заходів були спростовані представниками нафтогазової асоціації України і експертами.

На нараді були озвучені дані, що за підсумком першого кварталу 2020 року частка українських виробників в обсязі ринку ДП, бензинів і скрапленого газу збільшилася, в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року.

Введення мита, на думку гендиректора «Украгроконсалт» Сергія Феофілова, неминуче призведе до підвищення цін на паливо і до зниження рентабельності аграрного виробництва.

Засновник Wexler Group Петро Белз запропонував зовсім виключити з порядку денного будь-які податкові зміни або обмеження, які можуть спричинити за собою підвищення цін на дизельне паливо і як результат нанесення шкоди національній економіці.

Паралельно в Міненерго була озвучена ідея введення квот на імпорт ДП і ЗВГ з РФ з місячним лімітом 175 тис. тон дизпалива і 50 тис. тон газу.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"