+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Ініціативи НПЗ по акцизах і миту не приведуть до бажаного результату – експерт.

Ініціативи НПЗ по акцизах і миту не приведуть до бажаного результату – експерт.

Введення мита і підвищення акцизу на зріджений газ не вирішать проблеми українських НПЗ з реалізацією бензину. Про це в колонці для видання «Ліга.Бізнес» пише аналітик «Консалтингової групи А-95» Артем Куюн.

«Зріджений газ – кістка в горлі українських нафтопереробників. Вірніше, вони самі так вважають і не перестають повторювати мантру «газ – це шкідливо, його споживання треба скорочувати». Газ дійсно замістив 1 млн тонн бензину за останні шість років. Але НПЗ продовжують випускати бензин і стикаються з проблемами його продажів», – пише автор.

Усунути цю проблему виробники вирішили шляхом введення мита і квот на імпорт, а також підвищення ставки акцизного податку. Ці дії, за задумом групи «Приват» і НАК «Нафтогаз України», приведуть до підвищення ціни на газ і поверненню споживачів до використання бензину.

Підвищити продажі бензинів на НПЗ можна шляхом ліквідації нелегальних міні-НПЗ, які за різними оцінками займають від 10 до 15%, щомісяця випускаючи 30 000 тонн контрафактного палива.

Проблема реалізації бензину це не тільки українська проблема, його споживання впало в усьому світі, і багато виробників стикаються з подібними викликами. Одним з рішень є використання бензинів в нафтохімічному виробництві.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"