+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Заява українських НПЗ про введення мита на імпорт ДП і ЗВГ суперечить закону і правилам СОТ – юрист.

Заява українських НПЗ про введення мита на імпорт ДП і ЗВГ суперечить закону і правилам СОТ – юрист.

Заява групи «Приват» і НАК «Нафтогаз України» про введення мит на імпорт дизпалива і зрідженого газу з Росії на рівні 8,46% з щорічним підвищенням до 25,4% суперечить чинному українському законодавству і правилам Світової організації торгівлі (СОТ). Таку оцінку дала партнер юридичної компанії Sayenko Kharenko Анжела Махінова в колонці для видання «Бізнес-Цензор».

«Згідно з публічно доступної інформації, національна галузь просить застосувати спочатку мито в розмірі 8,46% і в подальшому збільшити його до 25,4% протягом 5 років. Такий підхід повністю суперечить чинному законодавству і правилам СОТ. Справа в тому, що розмір компенсаційного мита визначається на підставі ретроспективних даних», – пише партнер юридичної компанії.

За її словами, якщо збиток від нібито «нелегітимної субсидії» дійсно буде встановлено, то на всі п’ять років може бути встановлена ​​тільки одна ставка без будь-якого автоматичного підвищення.

«Якщо ж в подальшому, національна галузь захоче збільшити вартість енергоносіїв, необхідно буде ініціювати окремий перегляд щонайменьше через рік після первинного застосування заходів і мито може бути збільшене тільки, якщо будуть знову доведені всі перераховані вище обставини, і найголовніше, збільшення розміру субсидії», – пояснює юрист.

В цілому, за оцінками Анжели Махінової, скарга українських НПЗ, виходячи з публічних заяв компаній-ініціаторів, складена поверхнево і в цілому ряді випадків йде в розріз з нормами українського законодавства, а також правилами СОТ.

Зокрема, заявниками не можуть виступати виробники, які є одночасно імпортерами товару, проти якого ініціюється розслідування.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"