+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Росія може відмовитися від нафтового перемир’я з Саудівською Аравією.

Росія може відмовитися від нафтового перемир’я з Саудівською Аравією.

Президент Росії Володимир Путін і принц Саудівської Аравії Мохаммед бін Салман не змогли узгодити позиції щодо продовження угоди ОПЕК +, передає «Капітал Країни» з посиланням на Reuters.

Про телефону розмову Путіна і бін Салмана 27 травня повідомив Кремль. Політики провели переговори вперше після розладу в березні, коли Росія покинула угоду ОПЕК +. За цим послідував обвал цін на нафту і «нафтова війна» Росії з Саудівською Аравією.

Путін в розмові з бін Салманом не підтримав продовження угоди ОПЕК + до вересня, стверджує Reuters. До цього Кремль повідомляв, що сторони домовилися про «тісну координацію» і збереження угоди про обмеження видобутку.

Ер-Ріяд пропонує Москві відмовитися від початкового плану, за яким з 1 липня країни ОПЕК + отримають право наростити видобуток на 1,7 млн ​​бар./добу. (Б / д) сукупно. На РФ з цього обсягу припадає 500 тис. б/д.

Саудівська Аравія спочатку вважала, що поточний рівень видобутку треба протримати до вересня заради зростання нафтових цін і рівноваги на світовому ринку. На даний момент надлишок становить, за різними оцінками, від 7 до 12 млн б/д.

Російські нафтові компанії розділилися щодо пролонгації режиму максимального скорочення нафтовидобутку. Більшість з них вважають, що треба піти на поступку Саудівській Аравії, яка добровільно урізала власний видобуток до 7 млн ​​б/д (приблизно на 5 млн б/д в порівнянні з квітневим піком), але є ті, хто виступає проти. В результаті на нараді в Міненерго у вівторок, 26 травня, міністр Олександр Новак не зміг домогтися від компаній консолідованої позиції. Рішення долі угоди з ОПЕК чиновник переклав на президента РФ.

За угодою з ОПЕК + Росія скоротила видобуток на 2,8 млн барелів нафти на добу, до 8,5 млн барелів. Це найнижчий показник з початку 2000-х років. За словами фахівців, Росія може втратити частину запасів через скорочення – заморожені свердловини потім просто не запустяться знову.

Відмова Росії від поступки партнерам по ОПЕК може ознаменувати новий виток нафтової війни з Саудівською Аравією, яка в квітні опустила ринок нафти, відібрала 41% частки Росії в Європі і змусила продавати російську нафту до Китаю собі в збиток.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"