+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Саудівська Аравія відновить нафтову війну проти Росії в 2021 році – S & P.

Саудівська Аравія відновить нафтову війну проти Росії в 2021 році – S & P.

Угода по скороченню видобутку, укладена Саудівською Аравією і Росією в рамках угоди ОПЕК +, може стати лише коротким перемир’ям в «ціновій війні», розв’язаної Саудівською Аравією в березні, передає оilexp з посиланням на S & P Global Ratings.

Ер-Ріяд може повернутися до практики двозначних знижок на свою нафту, видавлюючи з ринку російських конкурентів, як тільки ситуація з цінами нормалізується. «У цій війні узято якусь паузу. Обом гравцям – власне, і Саудівській Аравії, і Росії – невигідно в даній ситуації продовжувати цю цінову війну», – заявив директор напрямку корпоративних рейтингів S & P Global Ratings в Росії Олександр Грязнов.

За його словами, війна за ринки може поновитися, коли нафтові котирування повернуться до $ 50-55 / бар. Згідно з прогнозом S & P, це може статися вже в 2021 році. На поточний рік в агентстві чекають середню ціну Brent в $ 30 / барр. з подальшим зростанням до $ 50-55 / бар. в 2021-22 рр.

Саудівська Аравія повернулася до практики демпінгу після того, як Росія відмовилася скорочувати видобуток нафти на засіданні ОПЕК + на початку березня, шокувавши близькосхідних нафтових міністрів, аналітиків ринку і навіть російських нафтовиків. Квітневі партії державна нафтова компанія Saudi Aramcо почала продавати з рекордними знижками – $ 7 для Азії і $ 10,25 для Європи, де саудівська нафта конкурує з російською Urals. Одночасно Ер-Ріяд на чверть збільшив видобуток (до 12,3 млн бар/добу.) І майже вдвічі – експорт (до 10 млн б/д).

Заповнюючи сховища при відсутньому попиті, який відразу звалився на 25%, саудівці обрушили ціни фізичної нафти в Європі майже до рівнів дефолту Росії в 1998 р .: Urals падала до $ 10,5 / бар. У США нафтовий ринок пережив інсульт з падінням котирувань до безпрецедентних (- $ 37 / бар.) WTI.

Війна обсягів принесла саудитам чималі плоди. За даними Bloomberg, в квітні саудівські поставки в Китай зросли вдвічі, в США – досягли 1 млн б/д, максимуму з серпня 2018 року. На найбільший нафтовий хаб Північно-Західної Європи – Роттердам – ​​в квітні надійшло 1,42 млн тон саудівської нафти. Це вдвічі більше, ніж в березні.

Поставки російського сорту Urals, навпаки, впали на 41% – до 935 тис. тон. Польща практично повністю відмовилася від морських поставок сировини з Росії. Лише одна партія розміром 66,5 тис. тон прибула в порт Гданська в квітні, що майже в шість разів нижче березневих закупівель (377 тис. тон).

Боротися за ринок російським нафтовикам виявилося складно: в кінці квітня поставки в Європу стали збитковими з урахуванням витрат на транспортування. Так, 28 квітня барель Urals c відвантаженням з Новоросійська коштував $ 16,83 / бар. При цьому експортне мито стягувалося виходячи з цін кінця лютого і початку березня і становило $ 52/т. В результаті кожен барель, проданий через Приморськ, приносив $ 8,13 збитку, а через Новоросійськ – $ 6,51, підрахував Reuters.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"