+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Зайву нафту катають по океанах – Bloomberg.

Зайву нафту катають по океанах – Bloomberg.

Переповненість нафтових сухопутних і морських сховищ призвела до того, що продавці сировини почали вибирати для своїх танкерів максимально довгий маршрут. Про це передає oilexp з посиланням на Bloomberg. Нафту почали возити по океану не через Суецький канал, що вважається найвигіднішим за часом, а через південь Африки. Такий маршрут виглядає безцільним з будь-якої точки зору, за винятком прагнення максимально загальмувати поставки.

Так 2 травня перший супертанкер New Vigorous з двома млн бар. саудівської нафти на борту прибув до Франції. Ще як мінімум два судна такого ж класу, New Harmony і New Pioneer, вибрали той же маршрут.

У протилежному напрямку, але теж повз африканське узбережжя Атлантичного океану слідує супертанкер Trident Liberty з вантажем курдської нафти, ймовірно, призначеним для Китаю. Крім того, в квітні танкер Psara I доставив норвезьку нафту не на східне, а на західне узбережжя США, чого не траплялося 11 років.

Експерти відзначають, що раніше танкери прискорювалися з вантажем, але пересувалися повільніше, коли були порожніми. Це дозволяло економити на паливі. В даний час спостерігається зворотна картина. Також наголошується, що обвалення вартості палива могло зробити шлях через Африку вигідніше, ніж через Суецький канал, за прохід через який треба платити.

Бажання використовувати танкери в якості місць для зберігання нафти призвело до масових скупчень судів, в тому числі біля узбережжя Каліфорнії і в сінгапурській протоці. Також зріс попит не тільки на супертанкери, які майже всі зафрахтовані, але і на більш дрібні суда.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"