+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Черговий виток торгової війни Китаю і США вдарить по ринку нафти.

Черговий виток торгової війни Китаю і США вдарить по ринку нафти.

Президент США Дональд Трамп назвав мито важливим інструментом в переговорах з Пекіном і допустив їх підвищення для китайських товарів, в якості одного із заходів залучення КНР до відповідальності за несвоєчасне інформування світової громадськості про появу коронавіруса.

Попит на нафту в Китаї в лютому впав більш ніж на 20%, приблизно на 3 млн барелів на добу, після чого почав поступово відновлюватися в березні-квітні. Але тепер, після заяв Дональда Трампа, з’явилися серйозні побоювання, що процес оздоровлення китайської економіки може сильно загальмуватися або навіть відкотитися трохи назад. Якщо президент США перейде від слів до справи, то на котирування бареля це може мати ефект холодного душу, спустивши чергових рекордних мінімумів.

Втім, ціни на нафту – це лише вершина айсберга. Якщо країнам ОПЕК + і їх новим союзникам вдасться збалансувати попит і пропозицію на ринку, котирування повернуться до допустимих для нормального розвитку галузі значень, нехай навіть їх підтримка вимагатиме постійних додаткових заходів з боку учасників угоди. Новий же виток торгового протистояння США і Китаю може призвести до перерозподілу деяких потоків експорту нафти і боротьби за ринки збуту.

В першу чергу, постраждати від введення нових мит можуть самі США, остаточно втративши можливість експортувати в Китай свої енергоресурси. А це означає, що повториться історія 2019 року, коли на тлі торгової війни з Китаєм, США намагалися залити надлишками своєї нафти Європу. Навіть з урахуванням падіння сланцевого виробництва і зростання імпорту в США сірчистої нафти, експортувати свою нафту Штати не перестануть. Вона їм просто не потрібна для внутрішнього користування в такій кількості.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"