+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Саудівська Аравія обрушила поставки російської нафти в Європу.

Саудівська Аравія обрушила поставки російської нафти в Європу.

Війна за нафтовий ринок Європи, що спалахнула після виходу Росії з союзу ОПЕК + в березні, схоже, завершується на користь Саудівської Аравії. Запропонувавши двозначні знижки і вклавши 1 млрд доларів в покупку акцій енергокомпаній ЄС, державна компанія королівства Saudi Aramсо змогла потіснити російських постачальників на ринку, де вони господарювали десятиліттями, передає oilexp з посиланням на Reuters.

Найбільші європейські нафтопереробники, включаючи британську Shell, французьку Total, австрійську OMV, а також іспанські Repsol і Cepsa, різко збільшили закупівлі саудівської нафти зі знижкою $ 10,25/бар до Brent. Поставки Saudi Aramcо через порт Роттердам, один з найбільших нафтових хабів на північному заході Європи, з початку квітня досягли 1,42 млн тон і вдвічі перевищують рівні березня. При цьому поставки російського сорту Urals обвалилися до 935 тис. тон (-41%). Польща практично повністю відмовилася від морських поставок сировини з РФ. Лише одна партія розміром 66,5 тис. тон прибула в порт Гданська в квітні, що майже в шість разів нижче березневих закупівель (377 тис. тонн).

Поставки саудівської нафти в Польщу при цьому зросли на чверть – з 398 до 500 тис. тон. Основний обсяг російської нафти Польща продовжує отримувати за довгостроковими контрактами через побудований в 1960-х рр. нафтопровід «Дружба». Він забезпечує близько 20% російського нафтового експорту, або 1 млн бар/добу.

Але в міру того, як попит падає, конкуренція між постачальниками загострюється, розповів Reuters представник європейської компанії, переробної нафту. В середині квітня Saudi Aramco запропонувала переробникам в Європі відстрочку платежів аж до 90 днів.

Знижка на сорт Arab Extra Light для південно-європейських країн зросла майже вдвічі – з $ 5,8 до $ 10,3 до ціни Brent. Знижки на Arab Light збільшаться з $ 8,6 до $ 10,3 / бар., На важкі сорти – до $ 11,4. Для Північно-Західної Європи залишиться в силі знижка в $ 10,25 на Arab Light, ціна надлегкої нафти Arab Extra Light знизиться на $ 0,80 – до мінус $ 8,9 до Brent.

Боротися за ринок російським нафтовикам складно. Сорт Urals c відвантаженням з Новоросійська на вівторок, 28 квітня, коштував $ 16,83 / бар. Оскільки експортне мито стягуються, виходячи з цін кінця лютого і початку березня і складають $ 52/т, з урахуванням витрат на транспортування, постачання російської нафти за кордон стають збитковими, підрахували в Reuters. На середині минулого тижня кожен барель, проданий через Приморськ, приносив $ 8,13, а через Новоросійськ – $ 6,51.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"