+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Мозирський НПЗ в середині травня йде на плановий ремонт.

Мозирський НПЗ в середині травня йде на плановий ремонт.

Мозирський нафтопереробний завод (Гомельська обл., Білорусь) з 15 травня йде на плановий ремонт, повідомили імпортери білоруського палива. Ремонтні роботи триватимуть як мінімум до червня, точна дата виходу з ремонту невідома. Джерела стверджують, що завод почне поступово виходити з ремонту в перших числах червня.

Інформацію про плановому ремонті підтвердив enkorr джерело в білоруських нафтових колах, запевнивши, що завод має достатні напрацьовані запаси і забезпечить відвантаження українським контрагентам в повному обсязі, передбаченому терм-контрактами.

Нагадаємо, на 2020 рік БНК продала по терм-контрактами українським покупцям близько 2,2 млн тон дизельного палива і 600 тис. тон автомобільних бензинів, задіявши принцип пакетних продажів.

Однак в січні-березні компанія не змогла виконати свої зобов’язання в зв’язку з виниклими розбіжностями з приводу вартості російської нафти. За даними «Консалтингової групи А-95», в I кварталі 2020 року через Білорусь в Україну було імпортовано 267 тис. тон ДП і 150,3 тис. тон автобензинів. Тим часом ринок не сильно потребував білоруських обсягів, враховуючи низькі зимові продажі і великі запаси. Відсутні обсяги були імпортовані з Росії і по морю.

У квітні, порівняно з березнем, БНК наростила відвантаження ДП в Україні на 75%, до 145 тис. тон після нормалізації поставок російської нафти на білоруські НПЗ. Відзначимо, в квітні на ринку сформувався профіцит дизельного палива через зниження роздрібних продажів і споживання в промисловому сегменті. Тільки в резервуарах морських портів скупчилося близько 150 тис. тон ДП, за оцінками трейдерів.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"