+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

НАУ виступила проти «біоетанольного» закону.

НАУ виступила проти «біоетанольного» закону.

Нафтогазова асоціація України (НАУ) вважає прийняття законопроекту про обов’язкове додавання біокомпонентів в паливо передчасним і закликає народних депутатів утриматися від його підтримки. Про це йдеться в листі НАУ, адресованому депутатам і профільним комітетам Верховної Ради.

«НАУ змушена констатувати, що жодна з необхідних передумов для запровадження обов’язкового додавання біокомпонентів в бензини не було виконане і не були враховані важливі пропозиції НАУ в останніх версіях законопроекту», – йдеться в листі.

Зокрема перед прийняттям законопроекту невирішеними залишилися критично важливі для ринку питання, серед яких – нелегальні АЗС, які активізувалися після введення карантину.

«Наявність нелегального сегмента, який не платить податки, не вкладає інвестиції для виконання законодавчих вимог з будівництва, безпеки праці, екології, санітарних та інших норм, ще більше поглибить диспропорцію в конкуренції при введенні обов’язкового додавання біокомпонентів», – вважають в НАУ.

За оцінками експертів профільного об’єднання, вартість біоетанолу перевищує 600 дол/т (при ціні бензину до $ 200/т), що вплине на підвищення вартості бензинів для споживачів. «Чесні і законослухняні компанії … нестимуть істотні фінансові втрати на відміну від «тіньовиків». Для вирішення цієї проблеми потрібно активізувати контрольно-перевірочні та правоохоронні заходи по залученню нелегальних гравців до відповідальності і закриття нелегальних АЗС», – йдеться в листі.

Головною передумовою для прийняття законопроекту, на думку НАУ, також має стати збалансування ставок акцизного податку на скраплений газ і бензини. В даний час ставка акцизного податку на скраплений газ становить 52 євро/1000 літрів, що в 4 рази нижче ставки податку на автомобільні бензини, яка становить 213,5 євро/1000 літрів. НАУ пропонує зрівняти ставки в два етапи: на 1-му етапі встановити ставки акцизного податку для бензинів 180 евро/1000 л, на скраплений газ – 95 євро/1000 л; на 2-му етапі для бензинів і скрапленого газу на рівні 145 євро/1000 л.

«Якщо цього не зробити, то нікуди буде додавати біокомпоненти, оскільки в останні роки половина ринку бензинів заміщена зрідженим газом і ця тенденція зростає», – нарікають в НАУ. На думку НАУ, існуючий законопроект не враховує її пропозиції за обсягом обов’язкової частки біокомпонентів в складі бензинів. Асоціація наполягає, що обов’язкова частка біокомпонентів повинна становити 4,5-5%, а не 6% і 7%, як це передбачає документ, а оптимальною датою початку введення обов’язкового додавання біокомпонентів в бензини було б 1 липня 2022 року.

НАУ також вказує на неприпустимість введення занадто великих штрафів, розміри яких несумірні з сутністю правопорушень і не відповідають рівню штрафів, передбачених українським законодавством для більш істотних правопорушень. Крім того, профільне об’єднання закликає не застосовувати вимоги про обов’язкове додавання біокомпонентів в бензини з октановим числом 98 і вище.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"